1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Ameliyatsız Varis TedavisiVARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Ameliyatsız Varis TedavisiAmeliyatsız Varis Tedavisi

Kılcal Varis Tedavisi

Kılcal Varis Tedavisi

Kılcal Varis Nedir?

Kılcal varisler genişlemiş yüzeysel damarlardır. Görüntü kirliliğinin yanı sıra lokal olarak ağrı ve kaşıntı yapabilirler. Bazen bu varisler içinde pıhtı oluşup dayanılmaz ağrı nedeni olabilir. Kılcal varisler nadir de olsa, perforan ven denilen bağlantı damararı ile ilişkili olabilir. Bu nedenle kılcal varis tedavisi öncesi renkli doppler ultrason ile kılcal varislerin ilişkili olduğu damar bulunup bulunmadığına bakılması gerekir. Renkli doppler ultrasonda ilişkili perforan ven tespit edilirse öncelikle onun tedavi edilmesi gerekir. Aksi takdirde kapatılan kılcal damarlar artarak yineler. 

Kılcal Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kılcal varis tedavisi köpük sklerotedapi ve sıvı skleroterapi ile etkin şekilde yapılmaktadır. 

Kılcal varis tedavisine geçilmeden önce hasta ayrıntıı şekilde incelenir. Kılcal varislerin perforan venler ile bağlantısının olmadığı tespit edilir ve tedaviye öyle başlanır. Özel ışık ve büyüteç altında bu iş için özel ekipmanlar ile hazırlanan köpük çok ince iğneler aracılığıyla damar için verilir. Damar iç cidarı verilen ilacın etkisi ile yakılarak damar yüzeylerinin birbirine yapışması ve kapanması sağlanır. İşlem sırasında yapıştırıcı kullanılmamaktadır. Dolayısıyla vücut bir ay ile üç ay arasında kapatılan damarı emerek yok eder. 

Kılcal Varis Tedavisi Sonrası

Kılcal varis tedavisi sonrasında iyileşme süreci hastanın vücut yapısı ile alakalı olarak bir-üç ay nadiren altı aya kadar uzayabilir. 

Kılcal Varis Tedavisinin Riskleri 

Kılcal varis tedavisinde dikkat edilmesi gereken en öneli şey liacın damar içine verildiğinden emin olmaktır. Skleroterapi ilacı damar yerine damar dışına verilmesi halinde nekroz oluşabilir. 

Nadiren çok yoğun damar olan bölgede tedavi uygulanması sonrasında ilacın damar dışına çıktığı görülür. Özellikle tedaviden sonra tedavi edilen bölgeye alınan darbe, ayakkabı vurması, çizmenin koncunun dokunması nedeniyle nekroz yine görülebilir. Bu nedenle tedavi sonrasında rahat ayakkabı giyip dikkatli hareket etmek gerekir. 

Ancak bunlar oluşsa bile tedavi edilebilmektedir. 

Kılcal varis tedavisi ve kılcal varis tedavisi fiyatları hakkında fazla bilgi için lütfen telefon ile bilgi alınız. 

Kılcal Varis TedavisiHasta Yorumları2
 • Varislerimden kurtuldum 03.01.2018

  Genç kızlığımdan beri varislerim vardı. Korkumdan dolayı tedavi olamıyordum.  Rengin hn. muayenesini TV gördüm. Bir cesaret geldim. Rengin hn. görüştüm. Konuşmaları , ilgi ve alakası ile tedavi olmaya karar verdim. 3 seans geldim. Varislerimden kurtuldum. Bu zamana kadar boşuna beklemişim, korkmuşum. Varisleri olan , tedaviden korkanlar hiç korkmadan Rengin hn. muayenehasine gelip tedavi olabilirler .

  Rengin hn ve Safiye hanıma çok teşekkür ederim.

   

 • Ben böyle bir sonuç beklemiyordum 03.05.2017

  Merhabalar ben Rengin Hanım'a Doktor anneler grubundan ablamın tavsiyesi üzerine geldim. İlk geldiğim gün bana güleryüzü , samimi sohbeti ile o kadar güven verdiki :)

  Tedaviye başladığımda bu samimi sohbet güleryüz profesyonelliğe dönüştü. İşinde o kadar başarılı ki.... Ben böyle bir sonuç beklemiyordum. Uzun yıllardır varislerimle yaşadım. Şimdi Rengin Türkgüler 'in  sayesinde varsilerimden kurtuldum.

  ÇOOK MUTLUYUM. Rengin Hanıma ve güler yüzü ile ilgisi ile Safiye Hanıma çoook teşekkür ederim.

  İyiki varsınız iyiki sizi tanımışım

  RENGİN TÜRKGÜLER.....

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • H
  Hediye Keskin28.02.2019

  hocam ayak bileklerime yakın yerde çok miktar kılcal damar var. özellikle kışın çok kaşıntı oluyor. çorap giyiyorum ama iyileşmiyor. kılcal damar tedavisi yapılabiliyor mu? kaşıntıyı azaltmak için ne tavsiye edersiniz.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hediye hanım merhabalar. Ayak bileklerinizde oluşan kılcal varisler tedavi olmak için size tepkiler vermeye başlamış bile.Kaşıntılar bir süre yerini iltihaplı yara açılımına sebep olacaktır .Varis çorabı giymek varisleri tedavi etmez. Öncelikle kılcal ve orta dereceli varislere köpük skleroterapi tedavisi yapılması gerekmektedir.Bu tedaviden sonra kaşıntı şikayetiniz ortadan kalkacaktır. Tedaviden sonra en fazla 1 hafta varis çorabı giymeniz yeterli olacaktır. Yaz kış sürekli varis çorabı kullanmanız problem olur.Tedavi olmanızı ve yaşadığınız,yaşayacağınız sağlık problemlerinden kurtulmanız amacıyla biran önce tedavi olmanızı önerir iyi günler dilerim.

 • Z
  Zahide08.01.2019

  Slm ben 44 yaşinyaşında 2 çocuk annesiyim kılcal damarlarım var mor ve kırmızı renklerde zaman zaman ağrı ve kaşıntı oluyor varis çorabı kullansam faydası olurmu tşk ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Zahide hanım,öncelikle geçmiş olsun. Sadece varis çorabı ile maalesef bu varisli damarlardan kurtulmak mümkün değildir. Kılcal ve orta dereceli varislere köpük skleroterapi tedavisi uyguluyorum.Tek seansta bile yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak bilgilendirme yapacaklar. Teşekkür ederim.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314