1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVaris Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLER

Kılcal Varis Tedavisi

Kılcal Varis Nedir?

Kılcal varisler genişlemiş yüzeysel damarlardır. Görüntü kirliliğinin yanı sıra lokal olarak ağrı ve kaşıntı yapabilirler. Bazen bu varisler içinde pıhtı oluşup dayanılmaz ağrı nedeni olabilir. Kılcal varisler nadir de olsa, perforan ven denilen bağlantı damararı ile ilişkili olabilir. Bu nedenle kılcal varis tedavisi öncesi renkli doppler ultrason ile kılcal varislerin ilişkili olduğu damar bulunup bulunmadığına bakılması gerekir. Renkli doppler ultrasonda ilişkili perforan ven tespit edilirse öncelikle onun tedavi edilmesi gerekir. Aksi takdirde kapatılan kılcal damarlar artarak yineler. 

Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kılcal Varis Tedavisi

Kılcal varis tedavisi köpük sklerotedapi ve sıvı skleroterapi ile etkin şekilde yapılmaktadır. 

Kılcal varis tedavisine geçilmeden önce hasta ayrıntıı şekilde incelenir. Kılcal varislerin perforan venler ile bağlantısının olmadığı tespit edilir ve tedaviye öyle başlanır. Özel ışık ve büyüteç altında bu iş için özel ekipmanlar ile hazırlanan köpük çok ince iğneler aracılığıyla damar için verilir. Damar iç cidarı verilen ilacın etkisi ile yakılarak damar yüzeylerinin birbirine yapışması ve kapanması sağlanır. İşlem sırasında yapıştırıcı kullanılmamaktadır. Dolayısıyla vücut bir ay ile üç ay arasında kapatılan damarı emerek yok eder. 

Kılcal Varis Tedavisi Sonrası

Kılcal varis tedavisi sonrasında iyileşme süreci hastanın vücut yapısı ile alakalı olarak bir-üç ay nadiren altı aya kadar uzayabilir. 

Kılcal Damar Tedavisinin Riskleri 

Kılcal varis tedavisinde dikkat edilmesi gereken en öneli şey liacın damar içine verildiğinden emin olmaktır. Skleroterapi ilacı damar yerine damar dışına verilmesi halinde nekroz oluşabilir. 

Nadiren çok yoğun damar olan bölgede tedavi uygulanması sonrasında ilacın damar dışına çıktığı görülür. Özellikle tedaviden sonra tedavi edilen bölgeye alınan darbe, ayakkabı vurması, çizmenin koncunun dokunması nedeniyle nekroz yine görülebilir. Bu nedenle tedavi sonrasında rahat ayakkabı giyip dikkatli hareket etmek gerekir. 

Ancak bunlar oluşsa bile tedavi edilebilmektedir. 

Kılcal varis tedavisi ve kılcal damar tedavisi fiyatları hakkında fazla bilgi için lütfen telefon ile bilgi alınız. 

Kılcal Varis TedavisiHasta Yorumları5
 • Estetik Bacaklara Kavuştum. 28.09.2017
  Estetik varis tedavisi yaptıranlar

  Öncelikle Rengin hocam ve ekibine teşekkür ile başlamak istiyorum. Artık benim için büyük bir sıkıntı haline gelmiş varis problemim kalmadı. Daha önce de gitmiş olduğum Kalp ve Damar Cerrahi doktorlarının ultrasonda sorun olmasına rağmen yapabilecek bir işlem yok denmesine rağmen iyi ki sizinle tanışmışım. Lazer ve Köpük Tedavisi sayesinde sağlıklı aynı zamanda da daha estetik bacaklara kavuştum. Sayenizde varisin tedavi edilebilir ve aynı zamanda da önemli bir hastalık olduğunu anladım. 

  Ayrıca muayene ortamı ve çalışan personelin hakkını vermek lazım. Sonrasında da ulaşabilip tüm sorularıma cevap verdiğiniz ve ilginiz için tekrar tekrar teşekkürler!.. 

  Varis problemi olan tüm hastaları yolunun buraya düşmesi dileğiyle...

  Esra Yetkiner. 

 • Varislerim iki seansta bitmiş durumda 09.04.2019
  Varislere köpük tedavisi yaptıranlar

  Sayın Rengin Hocam;

  Varis tedavisi için geldiğim bu yerde büyük memnuniyetle ayrıldım.Abimde de olduğu için tekrarlamasından çekiniyordum ama rengin Hocamla birlikte 2 seansta iki bacağımda bitmiş durumda.

  Şuan çok rahatım bügünde kontrole geldim ve herşeyin çok iyi gittiğini öğrendim. Hem sağlık açısından hemde görünüş açısından heryeş çok iyi. İlginiz, güler yüzünüz herşey için çok teşekkürler.

  Benim işlemim artık bitti.

  Sevgilerle

  Kadir Yiğit Hatipoğlu

  01.04.2019

 • Memnuniyetim devam ediyor. 03.01.2018
  Kılcal damar köpük tedavisi yaptıranlar

  Tuğba ARSLAN'dan sevgilerle,

  Şişkin bacaklardan kurtardığınız için sonsuz teşekkürler :) Lazer ve köpük tedavisi oldum. Üzerinden yıllar geçti daha da memnuniyetim devam ediyor. Hem sağlık hem güzellik için bu adrese buyrun.

  Sağlıkla

 • Varis Tedavisinden sonra bacaklarım bir tüy gibi hafifledi 03.12.2019
  Skleroterapi varis tedavisi yaptıranlar

  Yaklaşık yirmi yıldır varis sıkıntım vardı.Ağrılarım son on aydır çok artmıştı. Artık özellikle sol ayağımın üstüne basamıyordum. 

  Dr. rengin Türkgüler Hocam'a yaptığım araştırmalar sonucu ulaştım. İyi ki ona rastgelmişim. Rengin Hocam ilk olarak görüntülü

  inceleme yaptı. Her iki bacağımda da dışardan da rahatça görünen kalın varisli damarlarım vardı. Ana damarımda sorun olmadığını

  söyledi. Rengin Hocam her iki bacağım için skleroterapi tedavisi yapacağını belirtti. İlk seansıma aynı gün başladı. Hiç ağrı hissetmedim.

  Rengin Hocam ertesi gün içinde randevu verdi ve ikinci seansımı aldım. Bir mucize gibiydi. Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi. Çok şükür

  ağrılarım son buldu. İlk bir hafta varis çorabı giydim ve merhemimi, yağımı sürdüm. Bir ay sonra Rengin Hocam'a kontrole geldim.

  Beraber öncesi fotoğraflarıma baktık. Hiç bir damarımın izi kalmamıştı. Ağrılar bitmişti.

  Dr. Rengin Türkgüler hocam size çok teşekkür ederim. Derdime derman oldunuz.

  Uzun yıllar bu kutsal mesleği yapmanızı, benim gibi herkese şifa vermenizi dilerim.

  Emekli İngilizce Öğretmeni 

  Aylin ÇAKIREL 

 • Çok rahat ve konforlu bir tedavi 24.01.2018
  Varis tedavisi yaptıranlar

  Yıllardır beni rahatsız eden varis probleminden Rengin Hocam sayesinde kurtuldum. Çok rahat ve konforlu bir tedavi dönemi geçirdim. Sonuç Beklediğimden iyi oldu. Doğru adrese geldiğim için çok şanslıyım. Başarılarınızın devamını diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun

  Sevgiler.

  Leyla Zülfikar

Kılcal Varis TedavisiSık Sorulan Sorular2
 • Varis Tedavisi İçin En Uygun Zaman Ne Zamandır?

  Varis Tedavisi İçin En Uygun Zaman Ne Zamandır?

  Kliniğimizde yıl boyunca varis tedavisi uygularız. Bazı hastaların, varis tedavisini sonbahar veya kış aylarında tedavi olmayı seçmeleri dolayısıyla bu dönemler daha yoğun geçmektedir, çünkü yaz gelmeden önce iyileşmek için bolca zaman bıraktıklarını görüyoruz. Bununla birlikte, yaşam tarzınıza uygun birçok tedavi seçeneğimiz var, en iyi seçenek gelip zihninizi rahatlatacak deneyimli girişimsel radyoloji uzmanıyla birebir konuşmaktır.

  Tedavi sonrası gereken iyileşme süresi boyunca sizinle konuşabilecek deneyimli ekimiz size sürekli destek verecektir.

 • Skleroterapi için kaç seans gerekir
  Skleroterapi için kaç seans gerekir?

  Dr. Rengin Türkgüler örümcek ve varisli damarlarla ilgili geniş deneyimi en iyi sonuçlar elde etmiştir. 

  Çoğu durumda, bir örümcek veya varisli damarın kapatılması için tek bir tedavi seansı yeterli olmaktadır. Ancak muayeneniz sırasında size söyleneceği gibi spesifik varis alanının genişliği ve büyüklüğüne bağlı olarak varis tedavisi seans sayısının artması mümkün olabilir. 

  Bu konuda tedaviye başlamadan önce mutlaka tarafınız bilgilendirilecektir. 

  Örümcek varislerin veya genel varislerin skleroterapi veya köpük tedavisi ile tedavisi sırasında varisinizin büyüklüğüne göre kullanılacak ilaç miktarı değişecek ve tedavi seans sayısı da buna göre değişecektir.

  Her bir seansta bir ampül ilaç kullanılacak ve bu ilacın kullanılıp bitirilmesi seans için esas alınacaktır.

  Köpük tedavisi ne kadar sürer?

  sorusuna yukarıda anlatılan nedenlerle kesin ve net bir cevap vermek mümkün değildir. 

   

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • I
  Ipek17.07.2020

  merhabalar hocam.. yüzümde nurun üstünde kılcal damarlarım mevcut . benim bunun için ne yapmam gerekiyor ? yüzümde olduğundan dolayı çok rahatsızlık duymaya başladım bundurumdan ve yaşım 23 olduğundan dolayı beni psikolejik anlamda fazlasıyla etkilemektedir. bana öneriniz nedir ?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  İpek hanım merhaba. Yüz bölgesindeki kılcal damarlara tedavi uygulamıyorum. Bu alanda uzman bir cildiye uzmanına başvurmanızı önerir, sağlıklı günler dilerim.

 • H
  Hediye Keskin28.02.2019

  hocam ayak bileklerime yakın yerde çok miktar kılcal damar var. özellikle kışın çok kaşıntı oluyor. çorap giyiyorum ama iyileşmiyor. kılcal damar tedavisi yapılabiliyor mu? kaşıntıyı azaltmak için ne tavsiye edersiniz.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hediye hanım merhabalar. Ayak bileklerinizde oluşan kılcal varisler tedavi olmak için size tepkiler vermeye başlamış bile.Kaşıntılar bir süre yerini iltihaplı yara açılımına sebep olacaktır .Varis çorabı giymek varisleri tedavi etmez. Öncelikle kılcal ve orta dereceli varislere köpük skleroterapi tedavisi yapılması gerekmektedir.Bu tedaviden sonra kaşıntı şikayetiniz ortadan kalkacaktır. Tedaviden sonra en fazla 1 hafta varis çorabı giymeniz yeterli olacaktır. Yaz kış sürekli varis çorabı kullanmanız problem olur.Tedavi olmanızı ve yaşadığınız,yaşayacağınız sağlık problemlerinden kurtulmanız amacıyla biran önce tedavi olmanızı önerir iyi günler dilerim.

 • Z
  Zahide08.01.2019

  Slm ben 44 yaşinyaşında 2 çocuk annesiyim kılcal damarlarım var mor ve kırmızı renklerde zaman zaman ağrı ve kaşıntı oluyor varis çorabı kullansam faydası olurmu tşk ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Zahide hanım,öncelikle geçmiş olsun. Sadece varis çorabı ile maalesef bu varisli damarlardan kurtulmak mümkün değildir. Kılcal ve orta dereceli varislere köpük skleroterapi tedavisi uyguluyorum.Tek seansta bile yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak bilgilendirme yapacaklar. Teşekkür ederim.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193