1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Ameliyatsız Varis TedavisiVARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Ameliyatsız Varis TedavisiAmeliyatsız Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi Yöntemi

Varis toplumun neredeyse %20'sini ilgilendiren bir sağlık sorunudur ve genellikle önlem alınmaz. Tedavi edilmezse zamanla çok daha ciddi başka sağlık sorunlarına yol açabilir. Ya da daha ciddi bir toplardamar probleminin belirtisi de olabilir. Sadece estetik olarak sorun yaratanları bile, kişinin sosyal hayatını, psikolojik durumunu, yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Varis oluşumunda, ailesinde varis olanlar, hamileler, kadınlar, günün büyük kısmını ayakta geçirmek zorunda olan meslek sahipleri, şişmanlar, hareketsiz bir yaşamı olanlar daha fazla risk altındadır. Bu risk karşısında varis hastalığı için lazerle varis tedavisi iyi bir seçenek olarak ortaya çıkar.

Varis Dikkate Alınması Gereken Bir Sorundur

Lazer Varis Ameliyatı

İster sebep isterse sonuç isterse sadece kozmetik bir şikâyet olsun varisler, dikkatle incelenmesi, tedavi ve takip edilmesi gereken oluşumlardır. Günümüzde varis tedavileri için çok çeşitli yöntem ve metotlar uygulanıyor ve çok başarılı sonuçlar alınıyor. Lazer varis ameliyatı etkili bir varis tedavisi yöntemidir. Tetkik teşhis ve tedavi üçlemesini tek elden yürüten girişimsel radyoloji uzmanları tarafından yapılması halinde başarı oranı artmaktadır.

Lazerli Varis Tedavisi

Varislerin hangi yolla ve ne kadar sürede tedavi edileceği, varisin sebebinin ve boyutlarının anlaşılmasından sonra planlanır. Bunun için hastanın şikâyetlerini dinleyen girişimsel radyoloji uzmanı doktor, fiziki muayeneden sonra doppler ultrason çekimini kendisi yapar. Hasta tercihleri ve hayat standartları da göz önünde bulundurularak tedavi yöntemine karar verilir. Kararı etkileyen en önemli faktör, iç ana toplardamarın durumudur. Lazerli varis tedavisi hakkında yazılı, görüntülü ve sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan "varise kesin çözüm" gibi kesin ifadeler içeren haberlere itibar etmemek gerekir.

Lazerle Varis Ameliyatı

Lazerle varis ameliyatı için uygulanan en yaygın ve modern teknik, endovenöz lazer ablasyon (EVLA) tekniğidir. Lokal anestezi altında ve ultrason eşliğinde yapılan tedavi sırasında hastalar hiç ağrı hissetmezler. Operasyon sonunda hastanede yatmak gerekmez. Tedavi boyunca hasta uyanıktır ve tedaviyi dilerse izleyebilir.

Varis lazer tedavisi ne kadar sürer?

Varis tedavisi lazer ışınlarının kullanıldığı girişimsel radyolojik yöntemlerle 10 yılı aşkın süredir etkili bir şekilde tedavi edilmektedir. Operasyon, damarın durumuna göre 30 ile 45 dakika arasında sürer. Lazerle varis tedavisi olanların yorumları çok olumludur. Operasyonun genel anestezi ve hastanede yatmayı gerektirmemesi, yan etkilerinin de çok az olması dolayısıyla, lazerle varis tedavisinin tercih edildiğini ortaya koymaktadır. Lazerle varis tedavisi sonrasında kalan damarlara köpükle varis tedavisi uygulaması yapılarak tüm bacağın varislerinin kapanması sağlanır. 

Lazerle varis tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için telefon ile geçebilirsiniz. 

Lazerle Varis TedavisiHasta Yorumları3
 • Bacağım Gerçekten Yeniden Doğdu 28.10.2017

  Öncelikle siz değerli insanları tanıdığım için çok mutluyum. Benim öyle bir ağrılarım vardı ki anlatılmaz. Resmen bacağım yok gibiydi. Ama bir gün ansızın bir abimin vasıtasıyla Rengin hocam'a yönlendirildim ve ilk önce bana Lazer tedavisini uygun gördü. Ardından köpüklü tedavi ve 3 gün sonrasında tekrar köpüklü tedavi ve bir buçuk ay sonunda aldığımız sonuç inanılmaz ve eskisi ile alakası yok bacağım gerçekten yeniden doğdu. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım ve demek istediğim tek bir şey var. Rengin hocamı bu olay ile bağlantısı olan dostlarımı yönlendirmek. Benden bu kadar. Üç ay sonra görüşmek üzere k.i.b. Allah yolunuzu bahtınızı açık eylesin çok teşekkür ederim. Yunus Deniz Bayrampaşa / İstanbul. 

 • Estetik Bacaklara Kavuştum. 28.09.2017

  Öncelikle Rengin hocam ve ekibine teşekkür ile başlamak istiyorum. Artık benim için büyük bir sıkıntı haline gelmiş varis problemim kalmadı. Daha önce de gitmiş olduğum Kalp ve Damar Cerrahi doktorlarının ultrasonda sorun olmasına rağmen yapabilecek bir işlem yok denmesine rağmen iyi ki sizinle tanışmışım. Lazer ve Köpük Tedavisi sayesinde sağlıklı aynı zamanda da daha estetik bacaklara kavuştum. Sayenizde varisin tedavi edilebilir ve aynı zamanda da önemli bir hastalık olduğunu anladım. 

  Ayrıca muayene ortamı ve çalışan personelin hakkını vermek lazım. Sonrasında da ulaşabilip tüm sorularıma cevap verdiğiniz ve ilginiz için tekrar tekrar teşekkürler!.. 

  Varis problemi olan tüm hastaları yolunun buraya düşmesi dileğiyle...

  Esra Yetkiner. 

 • Memnuniyetim devam ediyor. 03.01.2018

  Tuğba ARSLAN'dan sevgilerle,

  Şişkin bacaklardan kurtardığınız için sonsuz teşekkürler :) Lazer ve köpük tedavisi oldum. Üzerinden yıllar geçti daha da memnuniyetim devam ediyor. Hem sağlık hem güzellik için bu adrese buyrun.

  Sağlıkla

   

Lazerle Varis TedavisiSık Sorulan Sorular1
 • Varis Nasıl Geçer?
  Varis Nasıl Geçer?

  Toplardamarlarda oluşan bir fiziksel sorun olan varis hastalığı tedavi edilmediği müddetçe geçmez. Bu nedenle varis ancak tedavi edilerek geçer. Varis tedavisi olarak yapılan araştırmalarda bitkisel varis tedavisi yöntemleri, varis ilaçları ve sülükle varis tedavisi gibi yöntemler varis nasıl geçer sorusunun cevabı DEĞİLDİR. 

  Varis Neden Olur Nasıl Geçer?

  Sağlıklı bir toplardamarda kan kalbe doğru hareket eder. Toplardamarlardaki kapakçıkların düzgün çalışmamasından dolayı kan damarlarda birikmeye başlar ve damarda şişme meydana gelir. Varis neden olur nasıl geçer? Varis genellikle bacaktaki toplardamarlarda görülür. Ayakta uzun süre kalmayı gerektirecek işlerde çalışanlarda varis görülme olasılığı daha yüksektir. Ayrıca hamilelikte de ortaya çıkabilir. Hareketsiz kalmak ve spor yapmamak da varisi tetikleyici bir unsurdur. Varis ancak tedavi edilerek geçer. 

  Varis Ağrıları İçin Ne Yapmalı?

  Eğer varis ağrıları için ne yapmalı ağrılar için çözüm arıyorsanız aşağıdaki basit yolları deneyebilirsiniz:

  • Evinizde kanepenize veya yatağınıza uzanın. Bacaklarınızın altına 20- 30 cm yükseklikte bir yastık koyun ve yaklaşık 30 dakika boyunca bu şekilde bekleyin.
  • Her gün düzenli yürüyüşler yapın.
  • Aloe Vera aromalı kremler ile bacaklarınıza masaj yapın. Aloe Vera'nın ferahlatıcı etkisi varisli bölgenizi bir nebze olsun rahatlatacaktır.
  • Varis çorabı kullanın.
  • En önemlisi ise hareketsiz bir yaşamdan sakının.

  Yukarıda verilen önerilerin hiçbiri tamamen varisi ortadan kaldıracak yöntemler değildir. Sadece ağrılarınızı hafifletmek amacıyla yardımcı unsurlardır. Varis tedavisi olmayı geciktirmeyin ve derhal randevu alın. 

  Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Günümüzde varis tedavisi için cerrahi olmayan yöntemler tercih edilmektedir. Bunlar;

  • Lazer ve Radyofrekans Tedavisi : Lazer ve Radyofrekans tedavilerinde amaç sıcaklık ve radyo frekansları ile damarın kapatılmasını sağlamaktır.
  • Buhar Tedavisi : Buharla tedavi, damarın içine steril sıcak su buharı püskürtürülerek uygulanan bir yöntemdir.
  • Yapışkan (Zamk) Tedavisi : Yapışkan tedavi yöntemi, Lazer ve Radyofrekans tedavilerine çok benzemektedir.
  • Köpük Tedavisi (Skleroterapi) : Köpükle tedavi, şişen damarların görünümünü azaltmak için kullanılmaktadır. Varisli damarın içine iğne ile girilerek damar kapatıcı ilacı verme işlemidir.

  İlerlemiş ve ağrılı varisler için cerrahi yöntemlere başvurulmaktadır.

  Varis İlacı İşe Yarar mı?

  Varis ilacı ile varisli damarlar yok edilemez. İlaçlar yalnızca ağrıların giderilmesi ve şişkinliğin azaltılması amacıyla kullanılmaktadır.

  Ayrıca aspirin ve kan sulandırıcı birtakım ilaçlar da pıhtı riskinin yüksek olduğu varislerde yara iyileşmesini hızlandırmak için kullanılabilir.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • O
  Onur Öner13.07.2018

  Sol ayağımda diz kapağından aşağısında damar işlem görmüyor ve ağrı yapıyor öneriniz nelerdir

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Onur Bey geçmiş olsun.Ağrılarınız,gece kramplarınız, ağırlık hissiniz vb. gibi şikayetleriniz var ise bu varis belirtisi olabilir.Buradan kesin bir şey söylemek doğru olmayacağı için,doppler US ve ultrason ile bakılarak tedaviniz,tanınız konularak size daha iyi bilgi verebiliriz.Eğer ki varisleriniz var ise ameliyatsız varis tedavilerimizle anestezi , dikiş ve kesi almadan tedavilere yürüyerek gelip gideceğiniz ağrısız sızısız sağlığınıza kavuşmanız mümkündür. . Fiyat Bilgisi ve Randevu için bize (0312)224 13 14 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 • M
  Miraç Akgün21.02.2018

  Yurt dışında yaşıyorum kız arkadaşımın varisi var istanbulda tedavi olmak istiyor fiyat hakkında bilgi verirmisiniz

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Miraç Bey , biz Ankara/Çukurambarda'yız. Muayene, tedavi ücretleri hakkında ya da bilgi ve randevu için : 0312 224 13 14 - 0532 385 31 93 numaralardan bize ulaşabilirsiniz . Gününüz sağlık dolu olsun.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314