1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVaris Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLER

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi Yöntemi

Varis toplumun neredeyse %20'sini ilgilendiren bir sağlık sorunudur ve genellikle önlem alınmaz. Tedavi edilmezse zamanla çok daha ciddi başka sağlık sorunlarına yol açabilir. Ya da daha ciddi bir toplardamar probleminin belirtisi de olabilir. Sadece estetik olarak sorun yaratanları bile, kişinin sosyal hayatını, psikolojik durumunu, yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Varis oluşumunda, ailesinde varis olanlar, hamileler, kadınlar, günün büyük kısmını ayakta geçirmek zorunda olan meslek sahipleri, şişmanlar, hareketsiz bir yaşamı olanlar daha fazla risk altındadır. Bu risk karşısında varis hastalığı için lazerle varis tedavisi iyi bir seçenek olarak ortaya çıkar.

Varis Dikkate Alınması Gereken Bir Sorundur

Lazerle Varis Tedavisi

Lazer Varis Ameliyatı

İster sebep isterse sonuç isterse sadece kozmetik bir şikâyet olsun varisler, dikkatle incelenmesi, tedavi ve takip edilmesi gereken oluşumlardır. Günümüzde varis tedavileri için çok çeşitli yöntem ve metotlar uygulanıyor ve çok başarılı sonuçlar alınıyor. Lazer varis ameliyatı etkili bir varis tedavisi yöntemidir. Tetkik teşhis ve tedavi üçlemesini tek elden yürüten girişimsel radyoloji uzmanları tarafından yapılması halinde başarı oranı artmaktadır.

Lazerli Varis Tedavisi

Varislerin hangi yolla ve ne kadar sürede tedavi edileceği, varisin sebebinin ve boyutlarının anlaşılmasından sonra planlanır. Bunun için hastanın şikâyetlerini dinleyen girişimsel radyoloji uzmanı doktor, fiziki muayeneden sonra doppler ultrason çekimini kendisi yapar. Hasta tercihleri ve hayat standartları da göz önünde bulundurularak tedavi yöntemine karar verilir. Kararı etkileyen en önemli faktör, iç ana toplardamarın durumudur. Lazerli varis tedavisi hakkında yazılı, görüntülü ve sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan "varise kesin çözüm" gibi kesin ifadeler içeren haberlere itibar etmemek gerekir.

Lazerle Varis Ameliyatı

Lazerle varis ameliyatı için uygulanan en yaygın ve modern teknik, endovenöz lazer ablasyon (EVLA) tekniğidir. Lokal anestezi altında ve ultrason eşliğinde yapılan tedavi sırasında hastalar hiç ağrı hissetmezler. Operasyon sonunda hastanede yatmak gerekmez. Tedavi boyunca hasta uyanıktır ve tedaviyi dilerse izleyebilir.

Varis lazer tedavisi ne kadar sürer?

Varis tedavisi lazer ışınlarının kullanıldığı girişimsel radyolojik yöntemlerle 10 yılı aşkın süredir etkili bir şekilde tedavi edilmektedir. Operasyon, damarın durumuna göre 30 ile 45 dakika arasında sürer. Lazerle varis tedavisi olanların yorumları çok olumludur. Operasyonun genel anestezi ve hastanede yatmayı gerektirmemesi, yan etkilerinin de çok az olması dolayısıyla, lazerle varis tedavisinin tercih edildiğini ortaya koymaktadır. Lazerle varis tedavisi sonrasında kalan damarlara köpükle varis tedavisi uygulaması yapılarak tüm bacağın varislerinin kapanması sağlanır. 

Lazerle Varis TedavisiHasta Yorumları5
 • Varis şikayetlerimiz çok yüksek boyutlara ulaşmıştı 02.03.2019
  Endovenöz lazer ablasyon yaptıranlar

  Dr. Rengin Hanım'la karşılaştığımız için özellikle şükürler olsun. Annemiz yüksek riskli kalp kapak ve aort damar hastası,kalp hastalıklarının yanı sıra varis şikayetlerimizde çok yüksek boyutlara ulaşmıştı,bir sondaki evre varis ülseri diye geçen kanamalı yaralar olacaktı.Bir çok doktorun yüksek risk grubunda gördüğü annemizin tedavisini Rengin Hanım üstlendi. Varis konusundaki tecrübeleri içimizi rahatlatan en önemli noktaydı.Tedavi sürecimiz en ufak dahi sorun olmadan tamamlandı ve sonuç gerçekten harika. Şifalı ellere teslim olmak bu olsa gerek.

  Sevgili hocamız Rengin Hanım ve geğerli ekip arkadaşlarına herşey için çok çok teşekkür ederiz.

  ZEHRA KASAP VE AİLESİ

 • Estetik Bacaklara Kavuştum. 28.09.2017
  Estetik varis tedavisi yaptıranlar

  Öncelikle Rengin hocam ve ekibine teşekkür ile başlamak istiyorum. Artık benim için büyük bir sıkıntı haline gelmiş varis problemim kalmadı. Daha önce de gitmiş olduğum Kalp ve Damar Cerrahi doktorlarının ultrasonda sorun olmasına rağmen yapabilecek bir işlem yok denmesine rağmen iyi ki sizinle tanışmışım. Lazer ve Köpük Tedavisi sayesinde sağlıklı aynı zamanda da daha estetik bacaklara kavuştum. Sayenizde varisin tedavi edilebilir ve aynı zamanda da önemli bir hastalık olduğunu anladım. 

  Ayrıca muayene ortamı ve çalışan personelin hakkını vermek lazım. Sonrasında da ulaşabilip tüm sorularıma cevap verdiğiniz ve ilginiz için tekrar tekrar teşekkürler!.. 

  Varis problemi olan tüm hastaları yolunun buraya düşmesi dileğiyle...

  Esra Yetkiner. 

 • İyi ki tanışmışım 06.10.2017
  Köpük tedavisi yaptıranlar

  Kızım Şule Erakman Yılmaz'ın sayesinde doktorum Rengin Türkgüler hanımla tanıştım, iyi ki tanışmışım. Köpük tedavisi oldum. Çok memnun kaldım. Çok teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun diliyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

  Sevgiler

 • Varis Tedavisinden sonra bacaklarım bir tüy gibi hafifledi 03.12.2019
  Skleroterapi varis tedavisi yaptıranlar

  Yaklaşık yirmi yıldır varis sıkıntım vardı.Ağrılarım son on aydır çok artmıştı. Artık özellikle sol ayağımın üstüne basamıyordum. 

  Dr. rengin Türkgüler Hocam'a yaptığım araştırmalar sonucu ulaştım. İyi ki ona rastgelmişim. Rengin Hocam ilk olarak görüntülü

  inceleme yaptı. Her iki bacağımda da dışardan da rahatça görünen kalın varisli damarlarım vardı. Ana damarımda sorun olmadığını

  söyledi. Rengin Hocam her iki bacağım için skleroterapi tedavisi yapacağını belirtti. İlk seansıma aynı gün başladı. Hiç ağrı hissetmedim.

  Rengin Hocam ertesi gün içinde randevu verdi ve ikinci seansımı aldım. Bir mucize gibiydi. Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi. Çok şükür

  ağrılarım son buldu. İlk bir hafta varis çorabı giydim ve merhemimi, yağımı sürdüm. Bir ay sonra Rengin Hocam'a kontrole geldim.

  Beraber öncesi fotoğraflarıma baktık. Hiç bir damarımın izi kalmamıştı. Ağrılar bitmişti.

  Dr. Rengin Türkgüler hocam size çok teşekkür ederim. Derdime derman oldunuz.

  Uzun yıllar bu kutsal mesleği yapmanızı, benim gibi herkese şifa vermenizi dilerim.

  Emekli İngilizce Öğretmeni 

  Aylin ÇAKIREL 

 • Varislerimden kurtuldum 03.01.2018
  Bacak kılcal damar tedavisi yaptıranlar

  Genç kızlığımdan beri varislerim vardı. Korkumdan dolayı tedavi olamıyordum.  Rengin hn. muayenesini TV gördüm. Bir cesaret geldim. Rengin hn. görüştüm. Konuşmaları , ilgi ve alakası ile tedavi olmaya karar verdim. 3 seans geldim. Varislerimden kurtuldum. Bu zamana kadar boşuna beklemişim, korkmuşum. Varisleri olan , tedaviden korkanlar hiç korkmadan Rengin hn. muayenehasine gelip tedavi olabilirler .

  Rengin hn ve Safiye hanıma çok teşekkür ederim.

   

Lazerle Varis TedavisiSık Sorulan Sorular1
 • Varis Nasıl Geçer?
  Varis Nasıl Geçer?

  Toplardamarlarda oluşan bir fiziksel sorun olan varis hastalığı tedavi edilmediği müddetçe geçmez. Bu nedenle varis ancak tedavi edilerek geçer. Varis tedavisi olarak yapılan araştırmalarda bitkisel varis tedavisi yöntemleri, varis ilaçları ve sülükle varis tedavisi gibi yöntemler varis nasıl geçer sorusunun cevabı DEĞİLDİR. 

  Varis Neden Olur Nasıl Geçer?

  Sağlıklı bir toplardamarda kan kalbe doğru hareket eder. Toplardamarlardaki kapakçıkların düzgün çalışmamasından dolayı kan damarlarda birikmeye başlar ve damarda şişme meydana gelir. Varis neden olur nasıl geçer? Varis genellikle bacaktaki toplardamarlarda görülür. Ayakta uzun süre kalmayı gerektirecek işlerde çalışanlarda varis görülme olasılığı daha yüksektir. Ayrıca hamilelikte de ortaya çıkabilir. Hareketsiz kalmak ve spor yapmamak da varisi tetikleyici bir unsurdur. Varis ancak tedavi edilerek geçer. 

  Varis Ağrıları İçin Ne Yapmalı?

  Eğer varis ağrıları için ne yapmalı ağrılar için çözüm arıyorsanız aşağıdaki basit yolları deneyebilirsiniz:

  • Evinizde kanepenize veya yatağınıza uzanın. Bacaklarınızın altına 20- 30 cm yükseklikte bir yastık koyun ve yaklaşık 30 dakika boyunca bu şekilde bekleyin.
  • Her gün düzenli yürüyüşler yapın.
  • Aloe Vera aromalı kremler ile bacaklarınıza masaj yapın. Aloe Vera'nın ferahlatıcı etkisi varisli bölgenizi bir nebze olsun rahatlatacaktır.
  • Varis çorabı kullanın.
  • En önemlisi ise hareketsiz bir yaşamdan sakının.

  Yukarıda verilen önerilerin hiçbiri tamamen varisi ortadan kaldıracak yöntemler değildir. Sadece ağrılarınızı hafifletmek amacıyla yardımcı unsurlardır. Varis tedavisi olmayı geciktirmeyin ve derhal randevu alın. 

  Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Günümüzde varis tedavisi için cerrahi olmayan yöntemler tercih edilmektedir. Bunlar;

  • Lazer ve Radyofrekans Tedavisi : Lazer ve Radyofrekans tedavilerinde amaç sıcaklık ve radyo frekansları ile damarın kapatılmasını sağlamaktır.
  • Buhar Tedavisi : Buharla tedavi, damarın içine steril sıcak su buharı püskürtürülerek uygulanan bir yöntemdir.
  • Yapışkan (Zamk) Tedavisi : Yapışkan tedavi yöntemi, Lazer ve Radyofrekans tedavilerine çok benzemektedir.
  • Köpük Tedavisi (Skleroterapi) : Köpükle tedavi, şişen damarların görünümünü azaltmak için kullanılmaktadır. Varisli damarın içine iğne ile girilerek damar kapatıcı ilacı verme işlemidir.

  İlerlemiş ve ağrılı varisler için cerrahi yöntemlere başvurulmaktadır.

  Varis İlacı İşe Yarar mı?

  Varis ilacı ile varisli damarlar yok edilemez. İlaçlar yalnızca ağrıların giderilmesi ve şişkinliğin azaltılması amacıyla kullanılmaktadır.

  Ayrıca aspirin ve kan sulandırıcı birtakım ilaçlar da pıhtı riskinin yüksek olduğu varislerde yara iyileşmesini hızlandırmak için kullanılabilir.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • M
  Mustafa12.12.2021

  Hocam Annemin varis damarı patladı tam ayağının üstünde ve kan durmadı dikiş atarak durdurdular ve şimdi de pansumana gittik eve geldik çok kötü ağrısı var ne yapmak gerekiyor ?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba gün içinde sizi arayıp neler yapılmalı detaylı bilgi verilecek. Sağlıklı günler dilerim.

 • T
  Turgut Yatman21.11.2020

  varise lazer tedavisi yaptırdıktan sonra kaç gün dinlenmem gerekecek. ona göre size gelmeyi düşünüyorum. iyi günler.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Turgut bey, tedavinin olduğu gün sade dinlenseniz yeterli. Ertesi gün normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • M
  Muzeyyen.sagir18.05.2019

  Merhabalar Iki bacagimda da hem kilcal hem kalin damarli varisler bulunmakta , tedavi icin doktora gittigimde bana corap onerdi ama pek faydasini goremedim surekli ayakta durmak zorunda oldugum bir iste calisiyorum.Sitenizdeki yorumlari ve tedavi yontemlerini inceledim.Size sorum lazer yaptirdiktan sonra tekrar etme olasiligi ortalama kac yil alir ve maliyeti nekadardir? Mail adresimden ulasabilirsiniz bana suan amerika da yasiyorum agustos ayinda tr de olacagim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Müzeyyen hanım merhabalar. 0532 385 31 93 numaralı WhatsaApp numaramızdan bize yazarsanız size daha iyi yanıtlar verir ve güzel bir iletişim kurarız. Kısaca bahsetmek isterim ki kılcal ve orta dereceli varislere skleroterapi tedavisi, ameliyatlık damarlar, venöz yetmezlik ve damar genişlemesi gibi varislere ameliyatsız varis tedavisi yöntemi olan teknolojinin son örneği Endovenöz Lazer Ablasyon (EVLA) tedavisi yapıyorum. Herhangi bir tekrarlama olmuyor. Damarları yakma işlemleridir. Zamanla vücut tarafından emilerek kayboluyor. Kesi, dikiş anestezi ve almıyorsunuz. Daha kapsamlı bilgi için size ilettiğimiz numaraya mesaj atarsanız arayacaklardır. Teşekkürler.

 • Y
  Yasemin13.03.2019

  Merhaba rengin hanım benim varislerim var geçen sene dr a gittim biraz daha büyüsünler ameliyat ederiz gibi birşey dediler. Çok agrım oluyor artik afyonda yaşıyorum sık sık ankaraya geliyorum lazerle tedavi ettirmek istiyorum ama ortalama bir fiyat öğrenmem lazim beni bilgilendirebilir mısınız lütfen fiyat konusunda. Şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar diliyorum...

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Yasemin hanım geçmiş olsun. Fiyat bilgisi ve detaylı bilgi için bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayacaklar. İyi günler diliyorum.

 • A
  Abdulkadir08.03.2019

  Benim 2 bacagim da kilcar varis var lazer tedavisi denedik doktorumla ama dayanamadim varis corabi verdi doktorum sizce varis corabi gecirirmi

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Abdulkadir bey merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Lazer tedavisi çok ağrılı olan bir işlem değildir. Tedavi olmadan varis çorabı giymeniz sizin varisli damarlarınızı iyileştirmeyecektir. Daha detaylı bilgi için 0532 385 31 93 numaralı klinik numaramı arayabilirsiniz.

 • A
  Ahmet Ortaca27.12.2018

  Doktor hanım ben Hollanda dan yazıyorum. Benim bacaklarımın her ikisinde de varis var. Bu varislerin tedavisini Türkiye'ye geldiğimde yaptırmak istiyorum. Ancak 15 gün izin sürem var. Acaba tedavi için 15 gün yeterli olur mu? teşekkür ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ahmet bey merhabalar. Hollanda'dan gelen çok hastam var. Hiç endişelenmeyin. En fazla üç gün burada kalmanız yeterli olacaktır.Geldiğiniz gün tedaviye başlayabiliriz. Belki iki günde yeterli olacaktır. Sizi muayene ettikten sonra hem tedaviniz hemde kalış sürenizi belirlerim. 0532 385 31 93 numaralı klinik numaramızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler diliyorum.

 • H
  Hamiyet19.12.2018

  lazerle varis tedavisi yaptırmak için en uygun mevsim nedir? ben bu konuda bilgi almak istemiştim. teşekkürler.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hamiyet hanım işlemlerden sonra bir süre varis çorabı giymesini istiyorum hastalarımızdan. Genelde serin havaları tercih ediyoruz.Ama yazında kışında tedavisinin yapılmasında bir sakınca yoktur.

 • O
  Onur Öner13.07.2018

  Sol ayağımda diz kapağından aşağısında damar işlem görmüyor ve ağrı yapıyor öneriniz nelerdir

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Onur Bey geçmiş olsun.Ağrılarınız,gece kramplarınız, ağırlık hissiniz vb. gibi şikayetleriniz var ise bu varis belirtisi olabilir.Buradan kesin bir şey söylemek doğru olmayacağı için,doppler US ve ultrason ile bakılarak tedaviniz,tanınız konularak size daha iyi bilgi verebiliriz.Eğer ki varisleriniz var ise ameliyatsız varis tedavilerimizle anestezi , dikiş ve kesi almadan tedavilere yürüyerek gelip gideceğiniz ağrısız sızısız sağlığınıza kavuşmanız mümkündür. . Fiyat Bilgisi ve Randevu için bize (0312)224 13 14 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 • M
  Miraç Akgün21.02.2018

  Yurt dışında yaşıyorum kız arkadaşımın varisi var istanbulda tedavi olmak istiyor fiyat hakkında bilgi verirmisiniz

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Miraç Bey , biz Ankara/Çukurambarda'yız. Muayene, tedavi ücretleri hakkında ya da bilgi ve randevu için : 0312 224 13 14 - 0532 385 31 93 numaralardan bize ulaşabilirsiniz . Gününüz sağlık dolu olsun.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193