1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVaris Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLER

Varislere Sülük Tedavisi

Varislere Sülük Tedavisi

Modern tıp bilimi gelişmeden önce insanlar bitkilerden ve hayvanlardan yararlanarak hastalıklara çare bulmaya çalışmıştır. Sülük bunlardan biridir. Vücuttan kirli kanı emerek tedavi sağladığına inanılır. Varislere Sülük Tedavisi de uygulanan yöntemlerden biridir. Varis hastalığı, toplardamarlar içerisinde bulunan kapakların, görevini yapamayıp, dolaşımda olan kirli kanı aşağı doğru sızdırması sonucu oluşur. Kirli kan damarın içinde birikir, biriktikçe kapak tamamen görevini yapamaz ve kısır bir döngü oluşur. 

Varislerde Sülük Tedavisi İşe Yaramaz

Varislere Sülük Tedavisi
Varislerde sülük tedavisi, bölgede biriken kirli kanın sülük tarafından emilip, dışarı atılması mantığı çerçevesinde uygulanır. Bu yöntem hastaya kısa bir süre rahatlık hissi yaşatsa da, sonrasında kan birikmesi devam edeceği için tam bir tedavi olmaz. Geçici rahatlama hissi, hastada iyileştiğine dair yanlış bir kanı oluşturur. Sülük ile iyileştiğini düşünen hasta, var olan varis problemini göz ardı edecek ve sorununun daha da ilerlemesine neden olacaktır. Tıbbi dayanağı olmayan sülükle varis tedavisi, aynı zamanda tedavinin gecikmesine sebep verir. 

Varis Tedavisi Sülük ile Yapıldığında Hastalık Riski Var

Varis Tedavisi Sülük ile yaptıranlar, geç kalmak dışında başka risklerinde altına girer. Sülükler bataklıklarda çok fazla mikroorganizma ile birlikte yaşayan canlılardır. Sülüklerin dezenfekte edilip kullanılması durumu da mümkün değildir, kullanılacak dezenfeksiyon yöntemleri sonucu sülüklerin yaşamlarını sürdürebilmeleri imkansızdır. Hastanın bu canlılardan mikrop kapma olasılığı yüksektir. Ayrıca başka hastalarda kullanılan sülüklerin ise bulaşıcı hastalık taşıması söz konusu olabilir. 

Variste Sülük Tedavisi Sadece Yanıltır.

Modern teknikler ile hastanın varislerinden kurtulması ve daha sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmesi mümkün iken, variste sülük tedavisi gibi ilkel yöntemler kullanmak hasta için yanıltıcı olacaktır. Varis tedavisi sülük ile olmaz, sülüklerin yapısal bir bozukluğu tedavi etme yetileri yoktur. 

Modern yöntemler ile dakikalar içerisinde tedavi

Tıp bilimi hastalıklara çare ararken, gün geçtikçe yeni teknikler ortaya koymakta ve tedavi süreleri kısalmaktadır. Varis hastalığında da aynı durum söz konusudur. Lazerle varis tedavisi, köpük tedavisi gibi yöntemler ile hastalar çok kısa süreler içerisinde, ağrısız ve ameliyatsız olarak varislerinden kurtulma imkanına sahiptir.

Sülükle varis tedavisi olanlar

Varis hastalığına yakalandıktan sonra tedavi yöntemi ararken sülükle varis tedavisi olanlar ne yazık ki büyük hayal kırıklığı ve mikrop kaparak daha kötü duruma düşmektedir. Kliniğimize başvuran pek çok varis hastası öncesinde sülükle varis tedavisi yaptırmıştır. Hiçbiri yapılan işlemden fayda görmemiştir. Zaten bilimsel olarak bu yöntemden fayda sağlanması da mümkün değildir. Bu nedenle sülükle varis tedavisi yaptırmayınız. 

Varislere Sülük TedavisiHasta Yorumları5
 • Varisten kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018
  Bacak kılcal damar tedavisi yaptıranlar

  20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

  Sevgiler Saygılar

  Yasemin Ağar

 • Kesinlikle kesi ve dikiş yok 24.01.2018
  Lazerle varis tedavisi yaptıranlar
  Kesinlikle kesi ve dikiş yok

  Dr.Rengin Hanıma Kardeşim Emrah Özdek aracılığı ile ulaştım. Yıllardır çekmiş olduğum rahatsızlık geceleri uykularımın bölünmesi, bacaklarımda ağrı ve ara ara devam eden kramp ağrıları ve dahası...

  Tedavi olduğum süreç sonrası bu sıkıntılarımdan ve şikayetlerimden kurtulmuş olmam ve tedavi sürecindeki en önemli noktalardan birisi de kesinlikle kesi ve dikiş olmaması oldukça başarılı.

  8 yıldır çektiğim bu rahatsızlığı kendi ihmalime veriyorum Ancak siz geçiktirmeyin.

  Teşekkürler Dr.Rengin Türkgüler :)) Yusuf Özdek

 • Memnuniyetim devam ediyor. 03.01.2018
  Kılcal damar köpük tedavisi yaptıranlar

  Tuğba ARSLAN'dan sevgilerle,

  Şişkin bacaklardan kurtardığınız için sonsuz teşekkürler :) Lazer ve köpük tedavisi oldum. Üzerinden yıllar geçti daha da memnuniyetim devam ediyor. Hem sağlık hem güzellik için bu adrese buyrun.

  Sağlıkla

 • Varislerimden kurtuldum 03.01.2018
  Bacak kılcal damar tedavisi yaptıranlar

  Genç kızlığımdan beri varislerim vardı. Korkumdan dolayı tedavi olamıyordum.  Rengin hn. muayenesini TV gördüm. Bir cesaret geldim. Rengin hn. görüştüm. Konuşmaları , ilgi ve alakası ile tedavi olmaya karar verdim. 3 seans geldim. Varislerimden kurtuldum. Bu zamana kadar boşuna beklemişim, korkmuşum. Varisleri olan , tedaviden korkanlar hiç korkmadan Rengin hn. muayenehasine gelip tedavi olabilirler .

  Rengin hn ve Safiye hanıma çok teşekkür ederim.

   

 • Varis Tedavisinden sonra bacaklarım bir tüy gibi hafifledi 03.12.2019
  Skleroterapi varis tedavisi yaptıranlar

  Yaklaşık yirmi yıldır varis sıkıntım vardı.Ağrılarım son on aydır çok artmıştı. Artık özellikle sol ayağımın üstüne basamıyordum. 

  Dr. rengin Türkgüler Hocam'a yaptığım araştırmalar sonucu ulaştım. İyi ki ona rastgelmişim. Rengin Hocam ilk olarak görüntülü

  inceleme yaptı. Her iki bacağımda da dışardan da rahatça görünen kalın varisli damarlarım vardı. Ana damarımda sorun olmadığını

  söyledi. Rengin Hocam her iki bacağım için skleroterapi tedavisi yapacağını belirtti. İlk seansıma aynı gün başladı. Hiç ağrı hissetmedim.

  Rengin Hocam ertesi gün içinde randevu verdi ve ikinci seansımı aldım. Bir mucize gibiydi. Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi. Çok şükür

  ağrılarım son buldu. İlk bir hafta varis çorabı giydim ve merhemimi, yağımı sürdüm. Bir ay sonra Rengin Hocam'a kontrole geldim.

  Beraber öncesi fotoğraflarıma baktık. Hiç bir damarımın izi kalmamıştı. Ağrılar bitmişti.

  Dr. Rengin Türkgüler hocam size çok teşekkür ederim. Derdime derman oldunuz.

  Uzun yıllar bu kutsal mesleği yapmanızı, benim gibi herkese şifa vermenizi dilerim.

  Emekli İngilizce Öğretmeni 

  Aylin ÇAKIREL 

Varislere Sülük TedavisiSık Sorulan Sorular1
 • Varis Tedavisi İçin En Uygun Zaman Ne Zamandır?

  Varis Tedavisi İçin En Uygun Zaman Ne Zamandır?

  Kliniğimizde yıl boyunca varis tedavisi uygularız. Bazı hastaların, varis tedavisini sonbahar veya kış aylarında tedavi olmayı seçmeleri dolayısıyla bu dönemler daha yoğun geçmektedir, çünkü yaz gelmeden önce iyileşmek için bolca zaman bıraktıklarını görüyoruz. Bununla birlikte, yaşam tarzınıza uygun birçok tedavi seçeneğimiz var, en iyi seçenek gelip zihninizi rahatlatacak deneyimli girişimsel radyoloji uzmanıyla birebir konuşmaktır.

  Tedavi sonrası gereken iyileşme süresi boyunca sizinle konuşabilecek deneyimli ekimiz size sürekli destek verecektir.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • H
  Hasan Küpeli13.08.2021

  Varislerimden nasıl kurtulabilirim devlet tedavi masrafını karşılıyormu? Beni yürüme engelli sanıyorlar doktoruma danıştım köpük tedavisine geç kalınmış dedi

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Hasan bey. Demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. 0532 385 31 93 numaralı hattımızı arayabilirseniz yardımcı olacaklar.

 • R
  Raif23.07.2021

  Merhaba hocam ben yurt dışında inşaat işinde çalışıyorum 5 ay önce dizimde ağrı şiş oldu Türkiye ye döndüm ortopedi doktoru na göründüm emar sonucu dizimde birşey olmadığını kalp damar cerrahına yönlendirdi muayene etti ultrason istedi temmuz ayı 28 inde ultrason günüm sonuçta nett belli olur daflon hap verdi sorduğumda varis ihtimali dedi ne yapabilirim yeriniz nerde. Saygılar ERZURUM

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Raif bey. Gün içinde sizi arayacak ve detaylı bilgi verecekler.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193