1. HASTA YORUMLARI
  2. SIK SORULANLAR
Ameliyatsız Varis TedavisiVARİS TEDAVİSİ
  1. HASTA YORUMLARI
  2. +90312 224 1314
Ameliyatsız Varis TedavisiAmeliyatsız Varis Tedavisi

Varislere Sülük Tedavisi

Varislere Sülük Tedavisi

Varislere Sülük Tedavisi

Modern tıp bilimi gelişmeden önce insanlar bitkilerden ve hayvanlardan yararlanarak hastalıklara çare bulmaya çalışmıştır. Sülük bunlardan biridir. Vücuttan kirli kanı emerek tedavi sağladığına inanılır. Varislere Sülük Tedavisi de uygulanan yöntemlerden biridir. Varis hastalığı, toplardamarlar içerisinde bulunan kapakların, görevini yapamayıp, dolaşımda olan kirli kanı aşağı doğru sızdırması sonucu oluşur. Kirli kan damarın içinde birikir, biriktikçe kapak tamamen görevini yapamaz ve kısır bir döngü oluşur. 

Varislerde Sülük Tedavisi İşe Yaramaz

Varislerde sülük tedavisi, bölgede biriken kirli kanın sülük tarafından emilip, dışarı atılması mantığı çerçevesinde uygulanır. Bu yöntem hastaya kısa bir süre rahatlık hissi yaşatsa da, sonrasında kan birikmesi devam edeceği için tam bir tedavi olmaz. Geçici rahatlama hissi, hastada iyileştiğine dair yanlış bir kanı oluşturur. Sülük ile iyileştiğini düşünen hasta, var olan varis problemini göz ardı edecek ve sorununun daha da ilerlemesine neden olacaktır. Tıbbi dayanağı olmayan sülükle varis tedavisi, aynı zamanda tedavinin gecikmesine sebep verir. 

Varis Tedavisi Sülük ile Yapıldığında Hastalık Riski Var

Varis Tedavisi Sülük ile yaptıranlar, geç kalmak dışında başka risklerinde altına girer. Sülükler bataklıklarda çok fazla mikroorganizma ile birlikte yaşayan canlılardır. Sülüklerin dezenfekte edilip kullanılması durumu da mümkün değildir, kullanılacak dezenfeksiyon yöntemleri sonucu sülüklerin yaşamlarını sürdürebilmeleri imkansızdır. Hastanın bu canlılardan mikrop kapma olasılığı yüksektir. Ayrıca başka hastalarda kullanılan sülüklerin ise bulaşıcı hastalık taşıması söz konusu olabilir. 

Variste Sülük Tedavisi Sadece Yanıltır.

Modern teknikler ile hastanın varislerinden kurtulması ve daha sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmesi mümkün iken, variste sülük tedavisi gibi ilkel yöntemler kullanmak hasta için yanıltıcı olacaktır. Varis tedavisi sülük ile olmaz, sülüklerin yapısal bir bozukluğu tedavi etme yetileri yoktur. 

Modern yöntemler ile dakikalar içerisinde tedavi

Tıp bilimi hastalıklara çare ararken, gün geçtikçe yeni teknikler ortaya koymakta ve tedavi süreleri kısalmaktadır. Varis hastalığında da aynı durum söz konusudur. Lazerle varis tedavisi, köpük tedavisi gibi yöntemler ile hastalar çok kısa süreler içerisinde, ağrısız ve ameliyatsız olarak varislerinden kurtulma imkanına sahiptir.

Sülükle varis tedavisi olanlar

Varis hastalığına yakalandıktan sonra tedavi yöntemi ararken sülükle varis tedavisi olanlar ne yazık ki büyük hayal kırıklığı ve mikrop kaparak daha kötü duruma düşmektedir. Kliniğimize başvuran pek çok varis hastası öncesinde sülükle varis tedavisi yaptırmıştır. Hiçbiri yapılan işlemden fayda görmemiştir. Zaten bilimsel olarak bu yöntemden fayda sağlanması da mümkün değildir. Bu nedenle sülükle varis tedavisi yaptırmayınız. 

Varislere Sülük TedavisiSık Sorulan Sorular1
  • Varis Tedavisi İçin En Uygun Zaman Ne Zamandır?

    Varis Tedavisi İçin En Uygun Zaman Ne Zamandır?

    Kliniğimizde yıl boyunca varis tedavisi uygularız. Bazı hastaların, varis tedavisini sonbahar veya kış aylarında tedavi olmayı seçmeleri dolayısıyla bu dönemler daha yoğun geçmektedir, çünkü yaz gelmeden önce iyileşmek için bolca zaman bıraktıklarını görüyoruz. Bununla birlikte, yaşam tarzınıza uygun birçok tedavi seçeneğimiz var, en iyi seçenek gelip zihninizi rahatlatacak deneyimli girişimsel radyoloji uzmanıyla birebir konuşmaktır.

    Tedavi sonrası gereken iyileşme süresi boyunca sizinle konuşabilecek deneyimli ekimiz size sürekli destek verecektir.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193