1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Ameliyatsız Varis TedavisiVARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Ameliyatsız Varis TedavisiAmeliyatsız Varis Tedavisi

Varis Tedavisi Fiyatları

Varis Tedavisi Fiyatları

Varis bacak toplardamarlarında görülen bir sağlık sorunu olup kişiden kişiye farklı şekillerde ve tiplerde oluşmaktadır. Buna bağlı olarak da uygulanacak varis tedavisi yöntemleri de değişmektedir. Uygulanacak yöntemlere göre de varis tedavisi fiyatları değişkenlik göstermektedir. Örneğin kalın varislerin tedavisi için farklı bir fiyat kılcal varislerin tedavisi için farklı fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Kişinin bacağındaki varis yoğunluğuna bağlı olarak uygulanması gereken seans miktarı da fiyatın az ya da çok olmasını sağlayacaktır.

Varis Tedavisi Merkezleri

Varis, bacaklarda oluşan, ağrı, kaşınma, kramp, renk değişimi gibi belirtileri olan bir damar hastalığıdır. Yapısal bir rahatsızlık olan varis, genetik faktörler başta olmak üzere, sürekli ayakta durarak çalışmaktan, ağır sporlar yapmaktan ya da tam tersi çok hareketsiz bir yaşamdan, aşırı kilodan ve çok fazla bacak bacak üstüne atmaktan dolayı oluşur. Oluşan varis hastalığının tedavisi için varis tedavisi merkezleri hizmet vermektedir.

Varislerin Tedavisinde Çağdaş Çözümler

Bu güne kadar hastaların varis tedavisini aksatmalarındaki en önemli neden, kullanılan yöntemdi. Ameliyat ile varisli damar, bulunduğu bölgeden çıkarılırdı. Çok ciddi boyuttaki varislerde halen kullanılan bu yöntem, hem çok ağrılı hem de hastanın iyileşmesinin uzun sürdüğü bir tekniktir. Varis tedavi merkezleri, geliştirilen çözümleri uygulayarak, hastaların korkusu olan varis tedavisini ameliyatsız olarak gerçekleştirme imkanı sunar. Ameliyatsız varis tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. 

Tedaviye Başlamadan Varis Haritası Çıkartılır

Varis tedavisinde kullanılacak yöntemin seçiminde, varisli damarın büyüklüğü, varisin yayılma oranı tespit edilir. Bunun için renkli venöz doppler ultrason kullanılır. Damarların haritalaması yapılır buna venöz haritalama denilir. Böylece varis oluşumu hakkında net bir bilgi ortaya çıkar. Bu bilgi sonucunda varis tedavisi planlanır ve varis tedavisinin fiyatı ortaya çıkar. 

Varis Tedavisi Pahalı mı?

Varis tedavisi ücretleri ile ilgili net bir bilgi vermek mümkün değildir. Peki varis tedavisi pahalı mı? Varis tedavi ücretini, kapatılacak damarın büyüklüğü ve yapılacak seans sayısı belirler. Bütün bir toplardamar sisteminin kapatılması daha maliyetliyken, birkaç kılcal damara yapılacak müdahalenin ücreti daha düşük olacaktır. Varis tedavisi fiyatını etkileyen bir başka faktör ise klinik ve doktordur. Ücretler klinikten kliniğe, doktordan doktora göre farklılık gösterir. 

Varisin Tedavisine Erken Başlamak Önemli

EVLA, köpük tedavisi, yapıştırıcı ile varis tedavisi gibi, seansları çok kısa süren teknikler sonrası varis tedavisinde bir çağ atlandı. Hastaların varisleri yayılmadan tedavilerine başlamaları, sağlıklarını korumaları açısından önemli olduğu gibi, başlangıç safhasındaki varislerin tedavisi de daha ekonomik olacaktır. 

Varis Tedavisi FiyatlarıSık Sorulan Sorular2
 • Yürüyüş yapmak varise iyi gelir mi?

  Egzersiz yapmak için birçok neden var ve kardiyovasküler sağlık bunun büyük bir parçası. Tabii ki, birçok insan damarların sağlığı anlamına geldiğinin farkında değil. Egzersiz yaparken kalplerini düşünürler, ancak genellikle tüm kanı organlarına ve dokularına gidip getiren ve hareket ettiren arterleri ve damarları düşünmezler. Egzersiz yapanlarda varis olamayacağı düşünülebilir. 

  Yürüyüş en iyi egzersizlerden biridir. 

  Bazı insanlar yürümenin çok iyi bir egzersiz olduğunu düşünmese de, kalori yakar ve daha zinde ve sağlıklı olmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca varisli damarlarınız olsa bile hareket etmek ve aktif kalmak için iyi bir yoldur. Çünkü bu damarlar genellikle daha zorlu aktivitelerde yürüdüğü yoldan yürümekten çok fazla stres altına girmezler. Genellikle koşu veya ağır halter gibi sporlardan uzak durmak en iyisidir. Çünkü ağır sporlar bazen damarlara çok fazla baskı yapabilir ve zorlar. Yine de bisiklete binmek veya yürümek, yorucu veya zor olmayacak iyi seçeneklerdir.

  Ne kadar yürüyüşün sizin için güvenli olduğunu ve varise ilişkin endişeleriniz olduğunda formda kalmak ve aktif kalmak için yapabileceğiniz başka şeyler olup olmadığını tartışmak için doktorunuzla birlikte değerlendirebilirsiniz. Tabii ki, başka bir seçenek onları tedavi ettirmektir, böylece artık bir sorun değildir. Birçok insan bunu yapmayı tercih eder, ancak henüz buna hazır olmayabilirsiniz. Bu arada, damarlarınıza zarar vermeyecek veya size ek ağrıya neden olmayacak birçok şey yapabilirsiniz.

 • Varis Ağrısı Nasıl Giderilir

  Bacak toplardamarlarında meydana genişlemeye bağlı olarak ortaya çıkan varis hastalığı bacaklarda şişmeye, kaşıntıya ve ağrıya neden olur. Bu durum ancak varis ameliyatı olarak ya da varis tedavisi olarak sona erdirilebilir. Ancak hemen belirmek gerekir ki varis tedavisi olunacak tarihe kadar alınacak bir takım önlemler ile varis hastalığının belirtilerini hafifletmek mümkündür. 

  Varis Ağrısı Nasıl Giderilir?
  • Varis ağrısı bacaklardaki şişliğin oluşmasını önlemek için varis çorabı giyilerek giderilebilir.
  • Varis ağrısı bol bol yürüyüş yapılarak hafifletilebilir. Varise yürümek iyi gelir. 
  • Uzun süre hareketsiz oturmamak varisin artmasını ve bağlı ağrıların artmasını önler
  • Beli dar pantolonlar da varisin artmasına neden olbilir. 
  • Varis ağrısı nasıl giderilir sorusunun en bilinen cevaplarından biri de ayakları yükseğe kaldırarak oturmaktır. 
  • Son olarak soğuk suyla bacakları yıkamak ta çok yararlı olacaktır. 
Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • H
  Harun T25.06.2020

  merhaba, benim bacaklarımda çok yara çıktığı için doktora gittim. venöz yara varisten oluyor dediler. varis tedavisi için size gelmek istiyorum. varis tedavisi ücretleri ne kadardır

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Harun bey merhabalar. Sizi arayıp tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi vereceğiz, teşekkürler.

 • H
  Husna08.08.2019

  Merhaba varis sorunu yasiyorum suan kucuk ve ince olsada rahatsizlik vermeye basladi goruntu olarak bazen hafiften sizliyo acaba fiyat nedir ve tedavi yontemi tsk ler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Husna hanım öncelikle geçmiş olsun. Kılcal ve orta dereceli varislere skleroterapi köpük tedavisi uyguluyorum. tek seansta da bite biliyor, bir kaç seansı da bulabiliyor. Tamamen hastanın varislerine bağlıdır seans aralığı. Daha detaylı bilgi için (0312) 224 13 14 veya 0532 385 31 93 numaralı klinik numaralarımızı ararsanız size yardımcı olacaklardır.Teşekkürler.

 • S
  Serkan Yıldız05.06.2019

  Merhaba Akım hız ve paterni solunum ile değişim göstermektedir ultrason sonucunda sol safena magna çapı 5mm sag magna çapı 3mm ölçülmüştür Her iki safena magna krural segmentinde tortiyözite dikkati cekmistir Valsalva esnasında sağ safenofemoral bileşkede sürekli reflü izlenmiştir yazıyor nasıl bir tedavi yöntemi izleyebiliriz

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Serkan bey merhabalar. Başka sonuçlara göre hastama değerlendirme yapmıyorum maalesef. Öncelikle sizi benim muayene etmem gerekmektedir. Fiyat ve detaylı bilgi için 0532 385 31 93 veya (0312) 224 13 14 numaralı hatlarımızı arayabilirsiniz. Teşekkürler.

 • E
  Esra Kulaksız09.03.2019

  Rengin hanım merhaba, bacaklarımdaki varis benim 5 yıldır var. bu varislerin tedavisi için bir kaç defa kalp damar cerrahlarına gittim. tedavisi olmadı. Size gelsem nasıl olur. bir de varis tedavisinin fiyatları hakkında bilgi verir misiniz.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Esra hanım geçmiş olsun. Bacaklarınızdaki varisin tipine ve büyüklüğüne göre uygulanacak varis tedavisi değişecektir. Buna göre de fiyatlandırma farklı şekilde yapılmaktadır. Tedavi için bize başvurduğunuzda bu konuda net bilgi verebiliriz. İyi günler dileriz.

 • Y
  Yakup Agpınar21.06.2018

  Hocam kolay gelsin öncelikle: Benim ultrason sonucunda çapları ve cidar kalınlıkları normaldir. Damar dolumları tam olup kompresyonla tam olarak kollabe olmaktadırlar. Trombüs izlenmedi. Valvalsa manevrası ile CFV ve SFV de grade 2 reflü akım izlendi. Popliteal ven dolumu tam olup kompresyonla tam olarak kollabe olmaktadır. Augmentasyon manevrası ile akım belirgin şekilde artmakta olup krural venler açıktır. Vena safena magna ve parva akımları açık olup derin venöz sisteme döküldükleri bileşkelerde valvalsa manevrası ile geri akım saptanmamıştır. Sol VSM Proksimal çapı 4 mm dir. Perforan venöz yetmezlik lehine bulgu saptanmamıştır. Hocam ne yapmam gerektiğini söylerseniz yardımcı olursanız sevinirim.benim sol üst kasığımdaki iki damarda bariz gözle görülür derecede belirginleşti damarlara bastırınca ağrı oluyo dokunmasamda nabız atar şekilde ağrı var. Şimdiden çok teşekkür ederim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Yakup Bey geçmiş olsun.Öncelikle size kesin bir şey söylememiz burada mümkün değildir.Kliniğimize gelip Dr. Rengin hocanın size Dobler Us ve Ultrason çekmesi gerekmektedir.Başka tetkiklere göre hasta değerlendirmesi malesef söz konusu değildir.Kliniğimize geldiğiniz zaman dobler Us ve ultrason sonucu size uygun bir venöz haritalama oluşturularak Endovenöz Lazer Ablasyonmu yoksa Skleroterapi Köpük tedavisi mi buna karar verilerek tedaviniz gerçekleştirilecektir.Kesi,anestez i,dikiş olmadan tedavilere yürüyerek gelip gideceğiniz bir tedavi yöntemi ile daha sağlıklı bir hayat süreceğiniz bu tedavilerden olumlu sonuçlar alarak hayatınıza daha güzel başlayacaksınız. Size daha kapsamlı ve detaylı bilgi için bırakmış olduğunuz telefon numarası ile ulaşıp bire bir konuşmamız bizi daha mutlu eder.Teşekkürler.

 • C
  Canan26.04.2018

  Variste yakmak ne demek

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Canan hanım merhaba, Varis tedavisi varisli damarın kapatılması ile olur. Yakma işlemi ise varisli damar iç yüzeyinin kimyasal yöntemlerle yakılmasını ifade etmektedir. Lazerle varis tedavisinde ise lazer enerjisi ile damar iç yüzeyinin yakılmasını ifade eder. İç yüzeyi yakılan damar yapışarak kapanır. Yakma işlemi ağrısız şekilde gerçekleşir.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193