1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVaris Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLER

Varis Tedavisi Fiyatları

Varis bacak toplardamarlarında görülen bir sağlık sorunu olup kişiden kişiye farklı şekillerde ve tiplerde oluşmaktadır. Buna bağlı olarak da uygulanacak varis tedavisi yöntemleri de değişmektedir. Uygulanacak yöntemlere göre de varis tedavisi fiyatları değişkenlik göstermektedir. Örneğin kalın varislerin tedavisi için farklı bir fiyat kılcal varislerin tedavisi için farklı fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Kişinin bacağındaki varis yoğunluğuna bağlı olarak uygulanması gereken seans miktarı da fiyatın az ya da çok olmasını sağlayacaktır.

Varis Tedavisi Merkezleri

Varis Tedavisi Fiyatları

Varis, bacaklarda oluşan, ağrı, kaşınma, kramp, renk değişimi gibi belirtileri olan bir damar hastalığıdır. Yapısal bir rahatsızlık olan varis, genetik faktörler başta olmak üzere, sürekli ayakta durarak çalışmaktan, ağır sporlar yapmaktan ya da tam tersi çok hareketsiz bir yaşamdan, aşırı kilodan ve çok fazla bacak bacak üstüne atmaktan dolayı oluşur. Oluşan varis hastalığının tedavisi için varis tedavisi merkezleri hizmet vermektedir.

Varislerin Tedavisinde Çağdaş Çözümler

Bu güne kadar hastaların varis tedavisini aksatmalarındaki en önemli neden, kullanılan yöntemdi. Ameliyat ile varisli damar, bulunduğu bölgeden çıkarılırdı. Çok ciddi boyuttaki varislerde halen kullanılan bu yöntem, hem çok ağrılı hem de hastanın iyileşmesinin uzun sürdüğü bir tekniktir. Varis tedavi merkezleri, geliştirilen çözümleri uygulayarak, hastaların korkusu olan varis tedavisini ameliyatsız olarak gerçekleştirme imkanı sunar. Ameliyatsız varis tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. 

Tedaviye Başlamadan Varis Haritası Çıkartılır

Varis tedavisinde kullanılacak yöntemin seçiminde, varisli damarın büyüklüğü, varisin yayılma oranı tespit edilir. Bunun için renkli venöz doppler ultrason kullanılır. Damarların haritalaması yapılır buna venöz haritalama denilir. Böylece varis oluşumu hakkında net bir bilgi ortaya çıkar. Bu bilgi sonucunda varis tedavisi planlanır ve varis tedavisinin fiyatı ortaya çıkar. 

Varis Tedavisi Pahalı mı?

Varis tedavisi ücretleri ile ilgili net bir bilgi vermek mümkün değildir. Peki varis tedavisi pahalı mı? Varis tedavi ücretini, kapatılacak damarın büyüklüğü ve yapılacak seans sayısı belirler. Bütün bir toplardamar sisteminin kapatılması daha maliyetliyken, birkaç kılcal damara yapılacak müdahalenin ücreti daha düşük olacaktır. Varis tedavisi fiyatını etkileyen bir başka faktör ise klinik ve doktordur. Ücretler klinikten kliniğe, doktordan doktora göre farklılık gösterir. 

Varisin Tedavisine Erken Başlamak Önemli

EVLA, köpük tedavisi, yapıştırıcı ile varis tedavisi gibi, seansları çok kısa süren teknikler sonrası varis tedavisinde bir çağ atlandı. Hastaların varisleri yayılmadan tedavilerine başlamaları, sağlıklarını korumaları açısından önemli olduğu gibi, başlangıç safhasındaki varislerin tedavisi de daha ekonomik olacaktır. 

Varis Tedavisi FiyatlarıHasta Yorumları5
 • Çok rahat ve konforlu bir tedavi 24.01.2018
  Varis tedavisi yaptıranlar

  Yıllardır beni rahatsız eden varis probleminden Rengin Hocam sayesinde kurtuldum. Çok rahat ve konforlu bir tedavi dönemi geçirdim. Sonuç Beklediğimden iyi oldu. Doğru adrese geldiğim için çok şanslıyım. Başarılarınızın devamını diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun

  Sevgiler.

  Leyla Zülfikar

 • Memnuniyetim devam ediyor. 03.01.2018
  Kılcal damar köpük tedavisi yaptıranlar

  Tuğba ARSLAN'dan sevgilerle,

  Şişkin bacaklardan kurtardığınız için sonsuz teşekkürler :) Lazer ve köpük tedavisi oldum. Üzerinden yıllar geçti daha da memnuniyetim devam ediyor. Hem sağlık hem güzellik için bu adrese buyrun.

  Sağlıkla

 • İyi ki tanışmışım 06.10.2017
  Köpük tedavisi yaptıranlar

  Kızım Şule Erakman Yılmaz'ın sayesinde doktorum Rengin Türkgüler hanımla tanıştım, iyi ki tanışmışım. Köpük tedavisi oldum. Çok memnun kaldım. Çok teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun diliyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

  Sevgiler

 • Varis şikayetlerimiz çok yüksek boyutlara ulaşmıştı 02.03.2019
  Endovenöz lazer ablasyon yaptıranlar

  Dr. Rengin Hanım'la karşılaştığımız için özellikle şükürler olsun. Annemiz yüksek riskli kalp kapak ve aort damar hastası,kalp hastalıklarının yanı sıra varis şikayetlerimizde çok yüksek boyutlara ulaşmıştı,bir sondaki evre varis ülseri diye geçen kanamalı yaralar olacaktı.Bir çok doktorun yüksek risk grubunda gördüğü annemizin tedavisini Rengin Hanım üstlendi. Varis konusundaki tecrübeleri içimizi rahatlatan en önemli noktaydı.Tedavi sürecimiz en ufak dahi sorun olmadan tamamlandı ve sonuç gerçekten harika. Şifalı ellere teslim olmak bu olsa gerek.

  Sevgili hocamız Rengin Hanım ve geğerli ekip arkadaşlarına herşey için çok çok teşekkür ederiz.

  ZEHRA KASAP VE AİLESİ

 • Bacaklarımdaki varislerden dolayı ağrı yaşıyordum. 07.10.2020

  Merhaba, Ben Osman Canpolat

  Yaklaşık 10 yıldır bacakalarımdaki varislerden dolayı oluşan ağrı yaşıyordum. Taki yolum güleryüzlü ekibi ve kıymetli Rengin hocam ile karşılaşana kadar. Çok belirgin hatlar olmasına rağmen umutsuzluk nedir bilmeden beni güleryüzü ve bilgeliği ile uzman eli ile iki seansta ağrılarımda son verdi. Sanmıyorum ki onun tedavisi uygıladığı, tedavi tekrarlasın. Çok teşekkür ederim.

  Güvenmenin adresi Rengin hocam.

  İyi çalışmalar diliyorum :) Elleriniz şifa dağıtıyor.

Varis Tedavisi FiyatlarıSık Sorulan Sorular3
 • Varisi önleme tedbirleri, beslenme ve jimnastik
  Önleme tedbirleri, beslenme ve jimnastik

  İlk aşamalarda, hastalık hastaları nadiren rahatsız eder. Bununla birlikte, genişlemiş damarların varlığı, onları henüz rahatsız etmeseler bile, yaşam için büyük bir tehlike taşır, çünkü herhangi bir anda en tehlikeli komplikasyon ortaya çıkabilir - tromboflebit .

  Varisli damarlarda, hasarlı valfler kanın yüzeysel venöz sisteme girmesine izin vererek buradaki basınçta bir artışa neden olur ve bu da genişlemelerine yol açar. Kan akışı yavaşlar, dokulara oksijen girişi azalır, ülserler ortaya çıkar.

  Hastalığın nedenleri:

  • kalıtım; kalıtsal damar zayıflığı
  • uzun vadeli statik yükler
  • sedanter yaşam tarzı
  • hormonal ilaçlar ve hormonal bozukluklar almak
  • gebelik
  • bacak yaralanmaları
  • ağırlık kaldırma, aşırı yükleme (örneğin, birkaç yıl hareketsiz bir yaşam tarzından sonra aktif eğitimin aniden başlaması)
  • sigara içmek

  Risk grubu , eşit derecede genç ve yaşlı insanları içerir:

  • yüksek topuklu giyenler;
  • aktiviteleri bacaklarda ağır bir yük ile ilişkili olan sporcular (tenis, halter, vücut geliştirme);
  • mesleği, çalışma günü boyunca saatlerce ayakta çok zaman geçiren kuaför, satış elemanı, öğretmen, garson ve diğer mesleklerin temsilcilerini yapar;
  • "Hareketsiz" meslekler ve bacak bacak üstüne atmayı sevenler;
  • kahve ve alkol severler, çünkü bu ürünler vücudu kurutur ve böylece kanı kalınlaştırır, kalbe geri dönüş yolunu zorlaştırır.

  Bir hastalık nasıl tanınır:

  Çalışma gününün sonunda bacaklarınızda ağırlık hissederseniz ve en sevdiğiniz ayakkabılarınız hafif ödem nedeniyle sıkıştıysa, bunlar ilk işaretlerdir. Periyodik olarak ortaya çıkan kramplar, baldırlarda ağrı da belirtidir.

  Damarlardaki gözle görülür değişiklikler genellikle küçük kılcal - örümcek damarların ortaya çıkmasıyla birlikte.

  İleride büyük damarlarda geri dönüşü olmayan süreçler meydana gelir, yüzeye çıkarlar, bazı yerlerde cilt incelir ve düğümlü görünürler.

  Beslenme ve diyet

  Varisli damarlar için bir diyet maksimum sebze ve meyvedir, minimum tuzlu beslenmedir. Hayvansal protein, yağ ve rafine karbonhidrat bakımından düşük bir diyet. Baharatlı yiyecekler kanı kalınlaştırır ve bu da kan pıhtılarının oluşumuna yol açar. Alkol de benzer etkiye sahiptir. Mümkün olduğunca az et tüketilmesi tavsiye edilir. Vejetaryen yemeklerini tercih eden Papualılar ve Uzakdoğu halklarının bu hastalıktan hiç muzdarip olmaması boşuna değildir.

  Diyetinize balıkları, taze meyve ve sebzeleri, lif bakımından zengin, C vitamini yönünden zengin yiyecekleri ve rutini dahil edin. Hepsi bitki ürünlerinden faydalıdır. ABC prensibi burada çalışır, burada A havuç, B marul ve C yeşillik ve turunçgillerdir. Bu listeye kan damarlarının duvarlarını güçlendiren çok önemli iki vitamin daha eklenmelidir. Bunlar zeytinyağında bulunan E vitamini ile cevizde, yeşil çayda ve kuşburnunda bulunan P vitaminidir. C ve E vitaminleri, damarların ve venöz kapakların bağ dokusu olan kolajenin bileşenleridir. Şaşırtıcı bir şekilde, filizlenmiş buğday ve çavdar taneleri, bezelye, fasulye ve yeşil soğan damarları temel besinlerle zenginleştirir ve daha elastik hale getirir. Sarımsak özel bir yere sahiptir.

  Varisi Önleme:

  Varisli damarların ilk belirtilerine sahipseniz, oldukça basit kurallara uymak yavaşlayacak ve hatta bazı durumlarda daha fazla gelişmesini önleyecektir.

  • Sıcak banyolar, sauna, uzun süre güneşe maruz kalmaktan uzak durun. Yukarıdakilerin tümü venöz tonu azaltır, alt ekstremitelerde kanın durmasına neden olur.
  • Daha fazla hareket edin . Düzenli egzersiz, damarları güçlendirmeye ve kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Orta derecede aerobik, koşu ve yüzme damarlarınızın iyileşmesine yardımcı olacaktır.
  • Ağırlığı azaltın . Aşırı kilolu kişiler özellikle bu hastalığa karşı hassastır. Şişman bir kişinin kan damarlarında normal kilolu bir kişiye göre daha fazla kan vardır, bu nedenle bu tür damarlar çok fazla yüke sahiptir. Böyle bir durumdaki fazla kilolu insanlar, sadece bir parça tavsiye verebilir - kilo vermek ve kilolarını sürekli normal tutmak.
  • Damarları sıkıştıracağı için dar giysiler, çoraplar ve sıkı elastik bantlı çoraplar giymeyin. Ancak destekleyici taytlar ve çoraplar varisli damarların bir dereceye kadar önlenmesine yardımcı olur.
  • Eşit olarak değişen yükler, asla aynı konumda uzun süre kalmayın.
  • Bacak bacak üstüne atma! Bir dizini diğerinin üzerine atmak, kan akışının yolunda bir engel oluşturur.
  • Taşı. Uzun süre ayakta durmak varisli damarlara neden olabilir, çünkü bu durumda normal kan akışı bozulur. Uzun süre ayakta durmanız gerekiyorsa ağırlığınızı değiştirmeye çalışın. Uzun süre oturmak da sizin için iyi değildir: Zaman zaman kalkıp odanın içinde dolaşın veya yarım saatte bir yürüyün.
  • Sabah egzersiz yapın. Yatmadan önce ve sabah uyandıktan sonra, ayak parmaklarınızı ve ayaklarınızı 3-5 dakika döndürün - bu, alt ekstremitelerde kan dolaşımını iyileştirir.
  • Çok yüksek topuklu veya dar ayakkabılar giymeyin.
  • İşten sonra ayaklarınızın üzerine soğuk su dökün .
  • Yazın su kenarlarında daha fazla yürüyün .

  Varis hastası değilseniz, ancak sadece buna yatkınsanız, günlük kendi kendine masaj, nazikçe okşayarak ve bacaklarınızı aşağıdan yukarıya doğru yoğurarak önleme için yararlı olacaktır.

  "Varis" teşhisi zaten konulmuşsa, bacaklar için masaj prosedürleri kontrendikedir!

  Egzersiz eksikliği ve kronik kabızlık, varis gelişimine katkıda bulunan faktörlerdir.

  İş yerinde geçen bir günün ardından akşam bacaklarınızda ağırlık hissederseniz, uyurken ve dinlenirken bacaklarınızı yüksekte tutmalısınız. Dinlenirken, kitap okurken, TV izlerken - bacaklarınızı daha yükseğe atın. Yüksek bir yastık veya rulo kullanabilirsiniz.

  İşinize masada uzun bir oturma eşlik ediyorsa veya uzun süre ayakta kalıyorsanız, bacaklarınızın pozisyonunu daha sık değiştirmeli, yerine oturmalı ve ayaklarınızı döndürmelisiniz.

  Duştan veya banyodan sonra ayaklarınızı soğuk suyla durulayın. Bu hastalık için yararlı olan sporlar vardır, her şeyden önce yüzmek, aynı zamanda yürüyüş, hafif koşu, bisiklet, kayak.

  Sağlık ve terapötik jimnastik :

  Günlük özel egzersizler büyük fayda sağlayacaktır:

  1. Ayak parmaklarında yükselin. Başlangıç ​​pozisyonu - dik dururuz, ayaklar birbirine paraleldir ve birbirine bastırılır. Bire kadar - ayak parmaklarınızda yükselin, iki sayıya yükselin - kendinizi başlangıç ​​pozisyonuna indirin. 20-30 kez tekrarlayın.
  2. Yükseliş (çoraplar - ayrı). Başlangıç ​​pozisyonu - düz durun, topuklar - birlikte, ayak parmakları - ayrı. Bire kadar - ayak parmaklarınızda yükselin, iki sayıya yükselin - kendinizi başlangıç ​​pozisyonuna indirin. 20-30 kez tekrarlayın.
  3. Yüksel (topuklar ayrı). Başlangıç ​​pozisyonu - düz durun, ayak parmakları - birlikte, topuklar - ayrı. Böyle bir çarpık ayak pozisyonu ortaya çıkıyor. Bire kadar - ayak parmaklarınızda yükselin, iki sayıya yükselin - kendinizi başlangıç ​​pozisyonuna indirin. 20-30 kez tekrarlayın.
  4. Bir başka yararlı egzersiz, sırtüstü pozisyonda yapılan "bisiklet" tir. Bu egzersizi yaparken bacaklarınızı sonuna kadar düzeltmek çok önemlidir.

  Bu basit egzersizleri günlük aktivitelerinizi yaparken bile yapabilirsiniz (ofiste yulaf lapası pişirirken veya fotokopi makinesinin başında dururken). Sağlıklı olmak!

 • Yürüyüş yapmak varise iyi gelir mi?

  Egzersiz yapmak için birçok neden var ve kardiyovasküler sağlık bunun büyük bir parçası. Tabii ki, birçok insan damarların sağlığı anlamına geldiğinin farkında değil. Egzersiz yaparken kalplerini düşünürler, ancak genellikle tüm kanı organlarına ve dokularına gidip getiren ve hareket ettiren arterleri ve damarları düşünmezler. Egzersiz yapanlarda varis olamayacağı düşünülebilir. 

  Yürüyüş en iyi egzersizlerden biridir. 

  Bazı insanlar yürümenin çok iyi bir egzersiz olduğunu düşünmese de, kalori yakar ve daha zinde ve sağlıklı olmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca varisli damarlarınız olsa bile hareket etmek ve aktif kalmak için iyi bir yoldur. Çünkü bu damarlar genellikle daha zorlu aktivitelerde yürüdüğü yoldan yürümekten çok fazla stres altına girmezler. Genellikle koşu veya ağır halter gibi sporlardan uzak durmak en iyisidir. Çünkü ağır sporlar bazen damarlara çok fazla baskı yapabilir ve zorlar. Yine de bisiklete binmek veya yürümek, yorucu veya zor olmayacak iyi seçeneklerdir.

  Ne kadar yürüyüşün sizin için güvenli olduğunu ve varise ilişkin endişeleriniz olduğunda formda kalmak ve aktif kalmak için yapabileceğiniz başka şeyler olup olmadığını tartışmak için doktorunuzla birlikte değerlendirebilirsiniz. Tabii ki, başka bir seçenek onları tedavi ettirmektir, böylece artık bir sorun değildir. Birçok insan bunu yapmayı tercih eder, ancak henüz buna hazır olmayabilirsiniz. Bu arada, damarlarınıza zarar vermeyecek veya size ek ağrıya neden olmayacak birçok şey yapabilirsiniz.

 • Varis Ağrısı Nasıl Giderilir

  Bacak toplardamarlarında meydana genişlemeye bağlı olarak ortaya çıkan varis hastalığı bacaklarda şişmeye, kaşıntıya ve ağrıya neden olur. Bu durum ancak varis ameliyatı olarak ya da varis tedavisi olarak sona erdirilebilir. Ancak hemen belirmek gerekir ki varis tedavisi olunacak tarihe kadar alınacak bir takım önlemler ile varis hastalığının belirtilerini hafifletmek mümkündür. 

  Varis Ağrısı Nasıl Giderilir?
  • Varis ağrısı bacaklardaki şişliğin oluşmasını önlemek için varis çorabı giyilerek giderilebilir.
  • Varis ağrısı bol bol yürüyüş yapılarak hafifletilebilir. Varise yürümek iyi gelir. 
  • Uzun süre hareketsiz oturmamak varisin artmasını ve bağlı ağrıların artmasını önler
  • Beli dar pantolonlar da varisin artmasına neden olbilir. 
  • Varis ağrısı nasıl giderilir sorusunun en bilinen cevaplarından biri de ayakları yükseğe kaldırarak oturmaktır. 
  • Son olarak soğuk suyla bacakları yıkamak ta çok yararlı olacaktır. 
Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • E
  Emine Tekin20.11.2020

  Sagbacaktan varis köpük tedavisi gördüm şimdi sol bacaktan tedavi olmak ıstiyorum tedavi maliyeti ne kadar olur sağlık çalışanı emekli eşiyim tsk

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba sizi arayarak detaylı bilgi verecekler. Teşekkürler, sağlıklı günler dilerim.

 • H
  Harun T25.06.2020

  merhaba, benim bacaklarımda çok yara çıktığı için doktora gittim. venöz yara varisten oluyor dediler. varis tedavisi için size gelmek istiyorum. varis tedavisi ücretleri ne kadardır

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Harun bey merhabalar. Sizi arayıp tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi vereceğiz, teşekkürler.

 • H
  Husna08.08.2019

  Merhaba varis sorunu yasiyorum suan kucuk ve ince olsada rahatsizlik vermeye basladi goruntu olarak bazen hafiften sizliyo acaba fiyat nedir ve tedavi yontemi tsk ler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Husna hanım öncelikle geçmiş olsun. Kılcal ve orta dereceli varislere skleroterapi köpük tedavisi uyguluyorum. tek seansta da bite biliyor, bir kaç seansı da bulabiliyor. Tamamen hastanın varislerine bağlıdır seans aralığı. Daha detaylı bilgi için (0312) 224 13 14 veya 0532 385 31 93 numaralı klinik numaralarımızı ararsanız size yardımcı olacaklardır.Teşekkürler.

 • S
  Serkan Yıldız05.06.2019

  Merhaba Akım hız ve paterni solunum ile değişim göstermektedir ultrason sonucunda sol safena magna çapı 5mm sag magna çapı 3mm ölçülmüştür Her iki safena magna krural segmentinde tortiyözite dikkati cekmistir Valsalva esnasında sağ safenofemoral bileşkede sürekli reflü izlenmiştir yazıyor nasıl bir tedavi yöntemi izleyebiliriz

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Serkan bey merhabalar. Başka sonuçlara göre hastama değerlendirme yapmıyorum maalesef. Öncelikle sizi benim muayene etmem gerekmektedir. Fiyat ve detaylı bilgi için 0532 385 31 93 veya (0312) 224 13 14 numaralı hatlarımızı arayabilirsiniz. Teşekkürler.

 • E
  Esra Kulaksız09.03.2019

  Rengin hanım merhaba, bacaklarımdaki varis benim 5 yıldır var. bu varislerin tedavisi için bir kaç defa kalp damar cerrahlarına gittim. tedavisi olmadı. Size gelsem nasıl olur. bir de varis tedavisinin fiyatları hakkında bilgi verir misiniz.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Esra hanım geçmiş olsun. Bacaklarınızdaki varisin tipine ve büyüklüğüne göre uygulanacak varis tedavisi değişecektir. Buna göre de fiyatlandırma farklı şekilde yapılmaktadır. Tedavi için bize başvurduğunuzda bu konuda net bilgi verebiliriz. İyi günler dileriz.

 • Y
  Yakup Agpınar21.06.2018

  Hocam kolay gelsin öncelikle: Benim ultrason sonucunda çapları ve cidar kalınlıkları normaldir. Damar dolumları tam olup kompresyonla tam olarak kollabe olmaktadırlar. Trombüs izlenmedi. Valvalsa manevrası ile CFV ve SFV de grade 2 reflü akım izlendi. Popliteal ven dolumu tam olup kompresyonla tam olarak kollabe olmaktadır. Augmentasyon manevrası ile akım belirgin şekilde artmakta olup krural venler açıktır. Vena safena magna ve parva akımları açık olup derin venöz sisteme döküldükleri bileşkelerde valvalsa manevrası ile geri akım saptanmamıştır. Sol VSM Proksimal çapı 4 mm dir. Perforan venöz yetmezlik lehine bulgu saptanmamıştır. Hocam ne yapmam gerektiğini söylerseniz yardımcı olursanız sevinirim.benim sol üst kasığımdaki iki damarda bariz gözle görülür derecede belirginleşti damarlara bastırınca ağrı oluyo dokunmasamda nabız atar şekilde ağrı var. Şimdiden çok teşekkür ederim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Yakup Bey geçmiş olsun.Öncelikle size kesin bir şey söylememiz burada mümkün değildir.Kliniğimize gelip Dr. Rengin hocanın size Dobler Us ve Ultrason çekmesi gerekmektedir.Başka tetkiklere göre hasta değerlendirmesi malesef söz konusu değildir.Kliniğimize geldiğiniz zaman dobler Us ve ultrason sonucu size uygun bir venöz haritalama oluşturularak Endovenöz Lazer Ablasyonmu yoksa Skleroterapi Köpük tedavisi mi buna karar verilerek tedaviniz gerçekleştirilecektir.Kesi,anestez i,dikiş olmadan tedavilere yürüyerek gelip gideceğiniz bir tedavi yöntemi ile daha sağlıklı bir hayat süreceğiniz bu tedavilerden olumlu sonuçlar alarak hayatınıza daha güzel başlayacaksınız. Size daha kapsamlı ve detaylı bilgi için bırakmış olduğunuz telefon numarası ile ulaşıp bire bir konuşmamız bizi daha mutlu eder.Teşekkürler.

 • C
  Canan26.04.2018

  Variste yakmak ne demek

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Canan hanım merhaba, Varis tedavisi varisli damarın kapatılması ile olur. Yakma işlemi ise varisli damar iç yüzeyinin kimyasal yöntemlerle yakılmasını ifade etmektedir. Lazerle varis tedavisinde ise lazer enerjisi ile damar iç yüzeyinin yakılmasını ifade eder. İç yüzeyi yakılan damar yapışarak kapanır. Yakma işlemi ağrısız şekilde gerçekleşir.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193