1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVaris Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLER

Varis Bitkisel Tedavi

İnsanlık tarihi boyunca insanlar hastalıkların çaresini doğada ve bitkilerde aramış büyük kısmının çaresini de bu bitkilerden bulmuşlardır. Ancak varis hastalığı bitkilerden elde edilecek kürler ile tedavisi mümkün olabilen bir hastalık değildir. Varis Bitkisel Tedavi yöntemleri ile tedavi edilemez. Zira varis hastalığı bacak toplardamarlarının fiziksel olarak bozulmasından dolayı ortaya çıkan bir sağlık sorunudur.

Varis Bitkisel Tedavi ile Tedavi Edilebilir mi?

Varis Bitkisel Tedavi
Bir örnek vermek gerekirse ayağınız kırıldı ise krem ile kırık tedavi edilemez. Mutlaka dışarıdan fiziksel bir önlem almak örneğin bacağı alçıya almak ve eğer gerekiyorsa ameliyat ile kemikleri bir araya getirmek gerekir. Varis hastalığı da böyledir. Bozulmuş ve genişlemiş bir damar sıcaktan şişmiş bir hortuma benzer ve eski haline gelmesi artık mümkün değildir. Varis bitkisel tedavi ile ortadan kaldırılamaz.

Ağızdan alınacak bitkisel bir çayın bacak kırığını tedavi etme ihtimali ne kadar var ise varis hastalığını tedavi etmesi de o kadar mümkündür. Benzer şekilde varisli damar sıcaktan bozulmuş bir poşete benzer. Sıcaktan bozulmuş bir poşet nasıl eski haline getirilemez ise varisli damarların da eski haline gelmesi mümkün değildir.

Varis Doğal Tedavi 

Varis hastalığının belirtileri cilt yüzeyinden görünür olması dolayısıyla çoğu zaman varis hastalığı bir cilt hastalığı gibi değerlendirilebilir. Bu değerlendirmeye bağlı olarak varis doğal tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilir gibi anlam çıkarılabilir. Yukarıda da anlattığımız gibi varis hastalığı toplardamarlardaki genişlemeye bağlı olarak ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Doğal Varis Tedavisi Yöntemleri Zararlı Olabilir

Yukarıda anlattığımız nedenlerle normalde başarılı olması ihtimali olmayan bu hastalığın tedavisi için doğal varis tedavisi yöntemlerine başvuranlar çok olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki bitkiler her zaman masum değildir. Bitkiler içinde bulunan bir takım toksinler zehirlenmelere neden olabilir. Kimi bitkilerin içindeki toksinler karaciğerin ve böbreklerin hastalanmasına neden olabilir. Bu nedenle doğal varis tedavisi yöntemlerine başvurmamak gerekir.

Varisin Doğal Tedavisi

Yukarıda anlattığımız nedenlerle varisin doğal tedavisi bitkiler ile hazırlanan karışım ve kürler değildir. Lütfen varis hastalığınız için kremlere ve bitkisel çözümlere başvurmayın. Unutmayın ki bitkisel kürleri tavsiye eden pek çok kişi bilinçsiz olarak kullandıkları bu kürler dolayısıyla karaciğerlerinde ve böbreklerinde ciddi hasarlar ile karşı karşıya kalmışlardır.

Varis Bitkisel TedaviHasta Yorumları5
 • Varis şikayetlerimiz çok yüksek boyutlara ulaşmıştı 02.03.2019
  Endovenöz lazer ablasyon yaptıranlar

  Dr. Rengin Hanım'la karşılaştığımız için özellikle şükürler olsun. Annemiz yüksek riskli kalp kapak ve aort damar hastası,kalp hastalıklarının yanı sıra varis şikayetlerimizde çok yüksek boyutlara ulaşmıştı,bir sondaki evre varis ülseri diye geçen kanamalı yaralar olacaktı.Bir çok doktorun yüksek risk grubunda gördüğü annemizin tedavisini Rengin Hanım üstlendi. Varis konusundaki tecrübeleri içimizi rahatlatan en önemli noktaydı.Tedavi sürecimiz en ufak dahi sorun olmadan tamamlandı ve sonuç gerçekten harika. Şifalı ellere teslim olmak bu olsa gerek.

  Sevgili hocamız Rengin Hanım ve geğerli ekip arkadaşlarına herşey için çok çok teşekkür ederiz.

  ZEHRA KASAP VE AİLESİ

 • Bacağım Gerçekten Yeniden Doğdu 28.10.2017
  Lazerle varis tedavisi yaptıran hasta yorumu

  Öncelikle siz değerli insanları tanıdığım için çok mutluyum. Benim öyle bir ağrılarım vardı ki anlatılmaz. Resmen bacağım yok gibiydi. Ama bir gün ansızın bir abimin vasıtasıyla Rengin hocam'a yönlendirildim ve ilk önce bana Lazer tedavisini uygun gördü. Ardından köpüklü tedavi ve 3 gün sonrasında tekrar köpüklü tedavi ve bir buçuk ay sonunda aldığımız sonuç inanılmaz ve eskisi ile alakası yok bacağım gerçekten yeniden doğdu. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım ve demek istediğim tek bir şey var. Rengin hocamı bu olay ile bağlantısı olan dostlarımı yönlendirmek. Benden bu kadar. Üç ay sonra görüşmek üzere k.i.b. Allah yolunuzu bahtınızı açık eylesin çok teşekkür ederim.

  Yunus Deniz

  Bayrampaşa / İstanbul. 

 • Varislerim iki seansta bitmiş durumda 09.04.2019
  Varislere köpük tedavisi yaptıranlar

  Sayın Rengin Hocam;

  Varis tedavisi için geldiğim bu yerde büyük memnuniyetle ayrıldım.Abimde de olduğu için tekrarlamasından çekiniyordum ama rengin Hocamla birlikte 2 seansta iki bacağımda bitmiş durumda.

  Şuan çok rahatım bügünde kontrole geldim ve herşeyin çok iyi gittiğini öğrendim. Hem sağlık açısından hemde görünüş açısından heryeş çok iyi. İlginiz, güler yüzünüz herşey için çok teşekkürler.

  Benim işlemim artık bitti.

  Sevgilerle

  Kadir Yiğit Hatipoğlu

  01.04.2019

 • Memnuniyetim devam ediyor. 03.01.2018
  Kılcal damar köpük tedavisi yaptıranlar

  Tuğba ARSLAN'dan sevgilerle,

  Şişkin bacaklardan kurtardığınız için sonsuz teşekkürler :) Lazer ve köpük tedavisi oldum. Üzerinden yıllar geçti daha da memnuniyetim devam ediyor. Hem sağlık hem güzellik için bu adrese buyrun.

  Sağlıkla

 • İyi ki tanışmışım 06.10.2017
  Köpük tedavisi yaptıranlar

  Kızım Şule Erakman Yılmaz'ın sayesinde doktorum Rengin Türkgüler hanımla tanıştım, iyi ki tanışmışım. Köpük tedavisi oldum. Çok memnun kaldım. Çok teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun diliyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

  Sevgiler

Varis Bitkisel TedaviSık Sorulan Sorular1
 • Hacamat Varise İyi Gelir mi?

  Hacamat varise iyi gelir mi sorusuna net ve kesin olarak CEVABI HAYIR dır. Varis tedavisinde hacamatın hiçbir faydası yoktur. Aksine çok zararı vardır. Yaptırılmaması gerekir.

  Varis bacak toplardamarlarının yapısının bozulması ve damarların içinde kirli kanın birikmesinden kaynaklanan bir hastalıktır. Hacamat yapıldığında hasarlı olan bu damarlar daha da tahrip edilmekte ve damar içindeki birikmiş kan dışarıya salınmaktadır. Biriken kanın bu şekilde boşaltılması bir an için rahatlama sağlasa da hacamattan sonra bu damarlarda kan birikmesini önleyecek hiçbir etkisi yoktur. 

  Bu nedenle hacamat varise iyi gelmez diyebiliriz. 

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • M
  Mustafa18.07.2019

  kız arkadaşım 45 yaşında ukraynada yaşıyor iç varis var. ameliyasız nasıl tedavi önerirsiniz. teşekkürler.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Mustafa Bey öncelikle geçmiş olsun. Ben iç varis, venöz yetmezlik yani kısaca ameliyatsız varis tedavisi olan, jinekolojinin son örneği Endovenöz Lazer Ablasyon tedavisi yapıyorum. Hasta ; kesi,dikiş,anestezi almadan işlemden hemen sonra hayatına devam edebiliyor. Gayet sağlıklı ve kesin çözüm olan tedavi yöntemidir. Daha detaylı bilgi için 0532 385 31 93 (0312) 224 13 14 numaralı hatlarımızı arasanız size yardımcı olacaklardır.

 • K
  Kazım Kuşçu22.12.2017

  Varis tedavisi olmak adına bitkisel bir takım ürünler kullandım. özellikle at kestanesi kremine çok güvenmiştim. sürdüğüm yerde gerginlik hissi veriyordu. ama işe yaramadı. burada yazılan yazılar ile ilgili olarak size çok güvendim. bilgilendirici yazı olmuş. en kısa zamanda sizinle irtibat kuracağım.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Kazım bey, yorumlarınız için teşekkür ederiz. En kısa zamanda tedavi olmak için bize ulaşmanızı bekliyoruz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193