1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVaris Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLER

Varis Bitkisel Tedavi

İnsanlık tarihi boyunca insanlar hastalıkların çaresini doğada ve bitkilerde aramış büyük kısmının çaresini de bu bitkilerden bulmuşlardır. Ancak varis hastalığı bitkilerden elde edilecek kürler ile tedavisi mümkün olabilen bir hastalık değildir. Varis Bitkisel Tedavi yöntemleri ile tedavi edilemez. Zira varis hastalığı bacak toplardamarlarının fiziksel olarak bozulmasından dolayı ortaya çıkan bir sağlık sorunudur.

Varis Bitkisel Tedavi ile Tedavi Edilebilir mi?

Varis Bitkisel Tedavi
Bir örnek vermek gerekirse ayağınız kırıldı ise krem ile kırık tedavi edilemez. Mutlaka dışarıdan fiziksel bir önlem almak örneğin bacağı alçıya almak ve eğer gerekiyorsa ameliyat ile kemikleri bir araya getirmek gerekir. Varis hastalığı da böyledir. Bozulmuş ve genişlemiş bir damar sıcaktan şişmiş bir hortuma benzer ve eski haline gelmesi artık mümkün değildir. Varis bitkisel tedavi ile ortadan kaldırılamaz.

Ağızdan alınacak bitkisel bir çayın bacak kırığını tedavi etme ihtimali ne kadar var ise varis hastalığını tedavi etmesi de o kadar mümkündür. Benzer şekilde varisli damar sıcaktan bozulmuş bir poşete benzer. Sıcaktan bozulmuş bir poşet nasıl eski haline getirilemez ise varisli damarların da eski haline gelmesi mümkün değildir.

Varis Doğal Tedavi 

Varis hastalığının belirtileri cilt yüzeyinden görünür olması dolayısıyla çoğu zaman varis hastalığı bir cilt hastalığı gibi değerlendirilebilir. Bu değerlendirmeye bağlı olarak varis doğal tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilir gibi anlam çıkarılabilir. Yukarıda da anlattığımız gibi varis hastalığı toplardamarlardaki genişlemeye bağlı olarak ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Doğal Varis Tedavisi Yöntemleri Zararlı Olabilir

Yukarıda anlattığımız nedenlerle normalde başarılı olması ihtimali olmayan bu hastalığın tedavisi için doğal varis tedavisi yöntemlerine başvuranlar çok olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki bitkiler her zaman masum değildir. Bitkiler içinde bulunan bir takım toksinler zehirlenmelere neden olabilir. Kimi bitkilerin içindeki toksinler karaciğerin ve böbreklerin hastalanmasına neden olabilir. Bu nedenle doğal varis tedavisi yöntemlerine başvurmamak gerekir.

Varisin Doğal Tedavisi

Yukarıda anlattığımız nedenlerle varisin doğal tedavisi bitkiler ile hazırlanan karışım ve kürler değildir. Lütfen varis hastalığınız için kremlere ve bitkisel çözümlere başvurmayın. Unutmayın ki bitkisel kürleri tavsiye eden pek çok kişi bilinçsiz olarak kullandıkları bu kürler dolayısıyla karaciğerlerinde ve böbreklerinde ciddi hasarlar ile karşı karşıya kalmışlardır.

Varis Bitkisel TedaviHasta Yorumları5
 • Ben böyle bir sonuç beklemiyordum 03.05.2017
  Köpük tedavisi yaptıran hasta yorumu

  Merhabalar ben Rengin Hanım'a Doktor anneler grubundan ablamın tavsiyesi üzerine geldim. İlk geldiğim gün bana güleryüzü , samimi sohbeti ile o kadar güven verdiki :)

  Tedaviye başladığımda bu samimi sohbet güleryüz profesyonelliğe dönüştü. İşinde o kadar başarılı ki.... Ben böyle bir sonuç beklemiyordum. Uzun yıllardır varislerimle yaşadım. Şimdi Rengin Türkgüler 'in  sayesinde varsilerimden kurtuldum.

  ÇOOK MUTLUYUM. Rengin Hanıma ve güler yüzü ile ilgisi ile Safiye Hanıma çoook teşekkür ederim.

  İyiki varsınız iyiki sizi tanımışım

  RENGİN TÜRKGÜLER.....

 • Varis şikayetlerimiz çok yüksek boyutlara ulaşmıştı 02.03.2019
  Endovenöz lazer ablasyon yaptıranlar

  Dr. Rengin Hanım'la karşılaştığımız için özellikle şükürler olsun. Annemiz yüksek riskli kalp kapak ve aort damar hastası,kalp hastalıklarının yanı sıra varis şikayetlerimizde çok yüksek boyutlara ulaşmıştı,bir sondaki evre varis ülseri diye geçen kanamalı yaralar olacaktı.Bir çok doktorun yüksek risk grubunda gördüğü annemizin tedavisini Rengin Hanım üstlendi. Varis konusundaki tecrübeleri içimizi rahatlatan en önemli noktaydı.Tedavi sürecimiz en ufak dahi sorun olmadan tamamlandı ve sonuç gerçekten harika. Şifalı ellere teslim olmak bu olsa gerek.

  Sevgili hocamız Rengin Hanım ve geğerli ekip arkadaşlarına herşey için çok çok teşekkür ederiz.

  ZEHRA KASAP VE AİLESİ

 • Çok rahat ve konforlu bir tedavi 24.01.2018
  Varis tedavisi yaptıranlar

  Yıllardır beni rahatsız eden varis probleminden Rengin Hocam sayesinde kurtuldum. Çok rahat ve konforlu bir tedavi dönemi geçirdim. Sonuç Beklediğimden iyi oldu. Doğru adrese geldiğim için çok şanslıyım. Başarılarınızın devamını diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun

  Sevgiler.

  Leyla Zülfikar

 • Kesinlikle kesi ve dikiş yok 24.01.2018
  Lazerle varis tedavisi yaptıranlar
  Kesinlikle kesi ve dikiş yok

  Dr.Rengin Hanıma Kardeşim Emrah Özdek aracılığı ile ulaştım. Yıllardır çekmiş olduğum rahatsızlık geceleri uykularımın bölünmesi, bacaklarımda ağrı ve ara ara devam eden kramp ağrıları ve dahası...

  Tedavi olduğum süreç sonrası bu sıkıntılarımdan ve şikayetlerimden kurtulmuş olmam ve tedavi sürecindeki en önemli noktalardan birisi de kesinlikle kesi ve dikiş olmaması oldukça başarılı.

  8 yıldır çektiğim bu rahatsızlığı kendi ihmalime veriyorum Ancak siz geçiktirmeyin.

  Teşekkürler Dr.Rengin Türkgüler :)) Yusuf Özdek

 • Varisten kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018
  Bacak kılcal damar tedavisi yaptıranlar

  20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

  Sevgiler Saygılar

  Yasemin Ağar

Varis Bitkisel TedaviSık Sorulan Sorular1
 • Hacamat Varise İyi Gelir mi?

  Hacamat varise iyi gelir mi sorusuna net ve kesin olarak CEVABI HAYIR dır. Varis tedavisinde hacamatın hiçbir faydası yoktur. Aksine çok zararı vardır. Yaptırılmaması gerekir.

  Varis bacak toplardamarlarının yapısının bozulması ve damarların içinde kirli kanın birikmesinden kaynaklanan bir hastalıktır. Hacamat yapıldığında hasarlı olan bu damarlar daha da tahrip edilmekte ve damar içindeki birikmiş kan dışarıya salınmaktadır. Biriken kanın bu şekilde boşaltılması bir an için rahatlama sağlasa da hacamattan sonra bu damarlarda kan birikmesini önleyecek hiçbir etkisi yoktur. 

  Bu nedenle hacamat varise iyi gelmez diyebiliriz. 

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • M
  Mustafa18.07.2019

  kız arkadaşım 45 yaşında ukraynada yaşıyor iç varis var. ameliyasız nasıl tedavi önerirsiniz. teşekkürler.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Mustafa Bey öncelikle geçmiş olsun. Ben iç varis, venöz yetmezlik yani kısaca ameliyatsız varis tedavisi olan, jinekolojinin son örneği Endovenöz Lazer Ablasyon tedavisi yapıyorum. Hasta ; kesi,dikiş,anestezi almadan işlemden hemen sonra hayatına devam edebiliyor. Gayet sağlıklı ve kesin çözüm olan tedavi yöntemidir. Daha detaylı bilgi için 0532 385 31 93 (0312) 224 13 14 numaralı hatlarımızı arasanız size yardımcı olacaklardır.

 • K
  Kazım Kuşçu22.12.2017

  Varis tedavisi olmak adına bitkisel bir takım ürünler kullandım. özellikle at kestanesi kremine çok güvenmiştim. sürdüğüm yerde gerginlik hissi veriyordu. ama işe yaramadı. burada yazılan yazılar ile ilgili olarak size çok güvendim. bilgilendirici yazı olmuş. en kısa zamanda sizinle irtibat kuracağım.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Kazım bey, yorumlarınız için teşekkür ederiz. En kısa zamanda tedavi olmak için bize ulaşmanızı bekliyoruz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193