1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVaris Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLER

Varis Bitkisel Tedavi

İnsanlık tarihi boyunca insanlar hastalıkların çaresini doğada ve bitkilerde aramış büyük kısmının çaresini de bu bitkilerden bulmuşlardır. Ancak varis hastalığı bitkilerden elde edilecek kürler ile tedavisi mümkün olabilen bir hastalık değildir. Varis Bitkisel Tedavi yöntemleri ile tedavi edilemez. Zira varis hastalığı bacak toplardamarlarının fiziksel olarak bozulmasından dolayı ortaya çıkan bir sağlık sorunudur.

Varis Bitkisel Tedavi ile Tedavi Edilebilir mi?

Varis Bitkisel Tedavi
Bir örnek vermek gerekirse ayağınız kırıldı ise krem ile kırık tedavi edilemez. Mutlaka dışarıdan fiziksel bir önlem almak örneğin bacağı alçıya almak ve eğer gerekiyorsa ameliyat ile kemikleri bir araya getirmek gerekir. Varis hastalığı da böyledir. Bozulmuş ve genişlemiş bir damar sıcaktan şişmiş bir hortuma benzer ve eski haline gelmesi artık mümkün değildir. Varis bitkisel tedavi ile ortadan kaldırılamaz.

Ağızdan alınacak bitkisel bir çayın bacak kırığını tedavi etme ihtimali ne kadar var ise varis hastalığını tedavi etmesi de o kadar mümkündür. Benzer şekilde varisli damar sıcaktan bozulmuş bir poşete benzer. Sıcaktan bozulmuş bir poşet nasıl eski haline getirilemez ise varisli damarların da eski haline gelmesi mümkün değildir.

Varis Doğal Tedavi 

Varis hastalığının belirtileri cilt yüzeyinden görünür olması dolayısıyla çoğu zaman varis hastalığı bir cilt hastalığı gibi değerlendirilebilir. Bu değerlendirmeye bağlı olarak varis doğal tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilir gibi anlam çıkarılabilir. Yukarıda da anlattığımız gibi varis hastalığı toplardamarlardaki genişlemeye bağlı olarak ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Doğal Varis Tedavisi Yöntemleri Zararlı Olabilir

Yukarıda anlattığımız nedenlerle normalde başarılı olması ihtimali olmayan bu hastalığın tedavisi için doğal varis tedavisi yöntemlerine başvuranlar çok olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki bitkiler her zaman masum değildir. Bitkiler içinde bulunan bir takım toksinler zehirlenmelere neden olabilir. Kimi bitkilerin içindeki toksinler karaciğerin ve böbreklerin hastalanmasına neden olabilir. Bu nedenle doğal varis tedavisi yöntemlerine başvurmamak gerekir.

Varisin Doğal Tedavisi

Yukarıda anlattığımız nedenlerle varisin doğal tedavisi bitkiler ile hazırlanan karışım ve kürler değildir. Lütfen varis hastalığınız için kremlere ve bitkisel çözümlere başvurmayın. Unutmayın ki bitkisel kürleri tavsiye eden pek çok kişi bilinçsiz olarak kullandıkları bu kürler dolayısıyla karaciğerlerinde ve böbreklerinde ciddi hasarlar ile karşı karşıya kalmışlardır.

Varis Bitkisel TedaviHasta Yorumları5
 • Ben böyle bir sonuç beklemiyordum 03.05.2017
  Köpük tedavisi yaptıran hasta yorumu

  Merhabalar ben Rengin Hanım'a Doktor anneler grubundan ablamın tavsiyesi üzerine geldim. İlk geldiğim gün bana güleryüzü , samimi sohbeti ile o kadar güven verdiki :)

  Tedaviye başladığımda bu samimi sohbet güleryüz profesyonelliğe dönüştü. İşinde o kadar başarılı ki.... Ben böyle bir sonuç beklemiyordum. Uzun yıllardır varislerimle yaşadım. Şimdi Rengin Türkgüler 'in  sayesinde varsilerimden kurtuldum.

  ÇOOK MUTLUYUM. Rengin Hanıma ve güler yüzü ile ilgisi ile Safiye Hanıma çoook teşekkür ederim.

  İyiki varsınız iyiki sizi tanımışım

  RENGİN TÜRKGÜLER.....

 • İyi ki tanışmışım 06.10.2017
  Köpük tedavisi yaptıranlar

  Kızım Şule Erakman Yılmaz'ın sayesinde doktorum Rengin Türkgüler hanımla tanıştım, iyi ki tanışmışım. Köpük tedavisi oldum. Çok memnun kaldım. Çok teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun diliyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

  Sevgiler

 • Bacaklarımdaki varislerden dolayı ağrı yaşıyordum. 07.10.2020

  Merhaba, Ben Osman Canpolat

  Yaklaşık 10 yıldır bacakalarımdaki varislerden dolayı oluşan ağrı yaşıyordum. Taki yolum güleryüzlü ekibi ve kıymetli Rengin hocam ile karşılaşana kadar. Çok belirgin hatlar olmasına rağmen umutsuzluk nedir bilmeden beni güleryüzü ve bilgeliği ile uzman eli ile iki seansta ağrılarımda son verdi. Sanmıyorum ki onun tedavisi uygıladığı, tedavi tekrarlasın. Çok teşekkür ederim.

  Güvenmenin adresi Rengin hocam.

  İyi çalışmalar diliyorum :) Elleriniz şifa dağıtıyor.

 • Varislerim iki seansta bitmiş durumda 09.04.2019
  Varislere köpük tedavisi yaptıranlar

  Sayın Rengin Hocam;

  Varis tedavisi için geldiğim bu yerde büyük memnuniyetle ayrıldım.Abimde de olduğu için tekrarlamasından çekiniyordum ama rengin Hocamla birlikte 2 seansta iki bacağımda bitmiş durumda.

  Şuan çok rahatım bügünde kontrole geldim ve herşeyin çok iyi gittiğini öğrendim. Hem sağlık açısından hemde görünüş açısından heryeş çok iyi. İlginiz, güler yüzünüz herşey için çok teşekkürler.

  Benim işlemim artık bitti.

  Sevgilerle

  Kadir Yiğit Hatipoğlu

  01.04.2019

 • Varis Tedavisinden sonra bacaklarım bir tüy gibi hafifledi 03.12.2019
  Skleroterapi varis tedavisi yaptıranlar

  Yaklaşık yirmi yıldır varis sıkıntım vardı.Ağrılarım son on aydır çok artmıştı. Artık özellikle sol ayağımın üstüne basamıyordum. 

  Dr. rengin Türkgüler Hocam'a yaptığım araştırmalar sonucu ulaştım. İyi ki ona rastgelmişim. Rengin Hocam ilk olarak görüntülü

  inceleme yaptı. Her iki bacağımda da dışardan da rahatça görünen kalın varisli damarlarım vardı. Ana damarımda sorun olmadığını

  söyledi. Rengin Hocam her iki bacağım için skleroterapi tedavisi yapacağını belirtti. İlk seansıma aynı gün başladı. Hiç ağrı hissetmedim.

  Rengin Hocam ertesi gün içinde randevu verdi ve ikinci seansımı aldım. Bir mucize gibiydi. Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi. Çok şükür

  ağrılarım son buldu. İlk bir hafta varis çorabı giydim ve merhemimi, yağımı sürdüm. Bir ay sonra Rengin Hocam'a kontrole geldim.

  Beraber öncesi fotoğraflarıma baktık. Hiç bir damarımın izi kalmamıştı. Ağrılar bitmişti.

  Dr. Rengin Türkgüler hocam size çok teşekkür ederim. Derdime derman oldunuz.

  Uzun yıllar bu kutsal mesleği yapmanızı, benim gibi herkese şifa vermenizi dilerim.

  Emekli İngilizce Öğretmeni 

  Aylin ÇAKIREL 

Varis Bitkisel TedaviSık Sorulan Sorular1
 • Hacamat Varise İyi Gelir mi?

  Hacamat varise iyi gelir mi sorusuna net ve kesin olarak CEVABI HAYIR dır. Varis tedavisinde hacamatın hiçbir faydası yoktur. Aksine çok zararı vardır. Yaptırılmaması gerekir.

  Varis bacak toplardamarlarının yapısının bozulması ve damarların içinde kirli kanın birikmesinden kaynaklanan bir hastalıktır. Hacamat yapıldığında hasarlı olan bu damarlar daha da tahrip edilmekte ve damar içindeki birikmiş kan dışarıya salınmaktadır. Biriken kanın bu şekilde boşaltılması bir an için rahatlama sağlasa da hacamattan sonra bu damarlarda kan birikmesini önleyecek hiçbir etkisi yoktur. 

  Bu nedenle hacamat varise iyi gelmez diyebiliriz. 

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • M
  Mustafa18.07.2019

  kız arkadaşım 45 yaşında ukraynada yaşıyor iç varis var. ameliyasız nasıl tedavi önerirsiniz. teşekkürler.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Mustafa Bey öncelikle geçmiş olsun. Ben iç varis, venöz yetmezlik yani kısaca ameliyatsız varis tedavisi olan, jinekolojinin son örneği Endovenöz Lazer Ablasyon tedavisi yapıyorum. Hasta ; kesi,dikiş,anestezi almadan işlemden hemen sonra hayatına devam edebiliyor. Gayet sağlıklı ve kesin çözüm olan tedavi yöntemidir. Daha detaylı bilgi için 0532 385 31 93 (0312) 224 13 14 numaralı hatlarımızı arasanız size yardımcı olacaklardır.

 • K
  Kazım Kuşçu22.12.2017

  Varis tedavisi olmak adına bitkisel bir takım ürünler kullandım. özellikle at kestanesi kremine çok güvenmiştim. sürdüğüm yerde gerginlik hissi veriyordu. ama işe yaramadı. burada yazılan yazılar ile ilgili olarak size çok güvendim. bilgilendirici yazı olmuş. en kısa zamanda sizinle irtibat kuracağım.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Kazım bey, yorumlarınız için teşekkür ederiz. En kısa zamanda tedavi olmak için bize ulaşmanızı bekliyoruz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193