1. HASTA YORUMLARI
  2. SIK SORULANLAR
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVARİS TEDAVİSİ
  1. HASTA YORUMLARI
  2. +90312 224 1314
Varis Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLERVaris Tedavisi | Dr. Rengin TÜRKGÜLER

Varis Belirtileri ve Teşhisi

Varis Belirtileri ve Teşhisi

Varis belirtileri ve teşhisi

Ana belirti, bacak derisinin altında görülebilen bu genişlemiş damarların görünümüdür. Hatta bazen var olan tek şeydir. Diğer durumlarda, varisli damarlara tipik venöz yetmezlik belirtileri eşlik eder : ağrı, kramplar, karıncalanma, ağır bacak hissi, kaşıntı, yanma hissi ... Varisli damarlardan muzdarip kişi de olabilir "sabırsızlıktan" muzdarip olmak: hareketsizlik döneminde bacaklarda meydana gelen uyuşukluk hissine karşı savaşmak için hareket etme ihtiyacı.

Bir venöz bozukluk olan varisli damarlar, flebologlar veya anjiyologlar, venöz sistem ve patolojilerinde uzman kişiler, tanı koymada en nitelikli olanlardır.
Doktor, özellikle varislerin kökeninde olabilecek faktörleri (meslek, kalıtım, yaşam tarzı vb.) Belirlemek için öncelikle hastayla konuşacaktır. Sonra bacakları ve ayakları inceleyecek.
Damarları haritalamak ve kan akışını analiz etmek için, uzmanın bir ultrason doppler , bir ultrason cihazı (güvenli ve hasta tarafından algılanmayan) vardır. Adından da anlaşılacağı gibi, hem ultrason - venöz ağın görüntülenmesi - hem de Doppler - kan hareketinin incelenmesine izin verir. Doppler ultrasonu sayesinde, doktor venöz ağı araştırır ve özellikle pıhtıların varlığını belirleyebilir.
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193